Zavrieť

Porady

Chranena dielna za ucelom vyroby - aku pravnu formu?

Ahojte,

mame niekolko SRO a chceli by sme zacat s vlastnou vyrobou tovaru na SK. Chceli by sme na tento ucel zriadit chranenu dielnu kde by sme mohli zamestnavat podla mojej predstavy jedneho / dvoch starších pánov - invalidov, ktorí by zostavovali vyrobky. Nechcel by som to vsak davat na nase existujuce SRO, keby nahodou nieco nevyslo koli dotaciam atd. (nie, nie je to tunel, ale clovek nikdy nevie v dneskej dobe). Chcel by som na to zriadit nejaku jednoduchsiu formu - obcianske zdruzenie mozno? Jeho jedinou aktivitou by bolo zostavovat pre nase firmy produkty - len kompletizaciu, tj ani by nic nekupovalo, nasa SRO by poskytla veci ktore by ludia z OZ zostavili dokopy, robili by to v nasej budove (vycleneny priestor v najme OZ). Mali by len jedneho obchodneho partnera - nas. Otazka znie - aku pravnu formu je vhodne pouzit na takuto konstrukciu? Viem ze pravna forma moze mat vplyv aj na ziskanie dotacii a podobne, ktore samozrejme chceme vyuzit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    miso2201 Pozri príspevok
    Ahojte,

    mame niekolko SRO a chceli by sme zacat s vlastnou vyrobou tovaru na SK. Chceli by sme na tento ucel zriadit chranenu dielnu kde by sme mohli zamestnavat podla mojej predstavy jedneho / dvoch starších pánov - invalidov, ktorí by zostavovali vyrobky. Nechcel by som to vsak davat na nase existujuce SRO, keby nahodou nieco nevyslo koli dotaciam atd. (nie, nie je to tunel, ale clovek nikdy nevie v dneskej dobe). Chcel by som na to zriadit nejaku jednoduchsiu formu - obcianske zdruzenie mozno? Jeho jedinou aktivitou by bolo zostavovat pre nase firmy produkty - len kompletizaciu, tj ani by nic nekupovalo, nasa SRO by poskytla veci ktore by ludia z OZ zostavili dokopy, robili by to v nasej budove (vycleneny priestor v najme OZ). Mali by len jedneho obchodneho partnera - nas. Otazka znie - aku pravnu formu je vhodne pouzit na takuto konstrukciu? Viem ze pravna forma moze mat vplyv aj na ziskanie dotacii a podobne, ktore samozrejme chceme vyuzit.
    Občianske združenie založené za účelom podnikania ? Skôr by som doporučila asi novú sro.

    miso2201 je offline (nepripojený) miso2201

    podnikam... niekolko rokov... ...viac miso2201
    Economic - neviem, novu SRO sa mi moc nechce... A moja predstava je že by to združenie robilo bez zisku, tj firma ktora bude predavat vyrobky zabezpeci aj komponenty, OZ by len cisto zamestnavalo ludi a vykonavalo "služby" a dostavalo len presne tolko aby bolo na nule... Nova SRO stoji 400 ecok a su s nou starosti zbytocne...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    miso2201 Pozri príspevok
    Economic - neviem, novu SRO sa mi moc nechce... A moja predstava je že by to združenie robilo bez zisku, tj firma ktora bude predavat vyrobky zabezpeci aj komponenty, OZ by len cisto zamestnavalo ludi a vykonavalo "služby" a dostavalo len presne tolko aby bolo na nule... Nova SRO stoji 400 ecok a su s nou starosti zbytocne...
    Nová sro v žiadnom prípade, treba predložiť dve daňové priznania nie červené čísla, správna činnosť ako hlavná SKNACE, zdravotné posudky na budúcich zamestnancov. ostatné úrad práce ti vysvetlí

    Chranena dielna za ucelom vyroby - aku pravnu formu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.