Zavrieť

Porady

Ukoncenie leasingu - POISTENIE PZP + HAVARIJNE - Ako na to?

Zdravim poradakov,

tento mesiac mi konci leazing v ktorom som v kazdej mesacnej splatke platil aj poistnie PZP a havarijne ktore som samozrejme musel pocas leazingu.
Nakolko som uz zaplatil poslednu splatku cakam na nejake papiere z leazinkovky aby som mohol auto prepisat na seba nakolko som doteraz v TP len
uzivatel- vlastnik bola lizinkovka.

Poistovna mi uz stihla poslat sek na zaplatenie pokracovania poistky na dalsie 3mesiace pre havarijnu poistku a druhy list pre PZP uz aj s bielou a zelenou kartou. No dodali ze nova poistna zmluva uz ma ine poistne cislo.

Zaujima ma kedze mi poslali zaplatiit sek uz z novym poistnym cislom ci to nie je len tah poistovne aby som u nich musel zostat ked uz by som ten sek zaplatil. Neni tu moznost ze tie seky uz namusim platit a ja si mozem uzavriet poistky v inej poistovni? Mozu oni uzavriet novu poistku somnou aj bez mojho podpisu? Musim to platit? Kedze budem aj na TP po zmene ako novy majitel?
Vie mi niekto s tzmto pomoct?


Dakujem kazdemu za radu. Jan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    Ahoj, platit to samozrejme nemusis. Ale co sa tyka PZP tak doporucujem zaplatit, pretoze (aspon ja) som mal velmi vyhodne dohodnute PZP kvoli lizingovke, ktore maju dohodnute s poistovnami nizsie sadzby.
    Po roku od ukoncenia lizingu mi to zdvihla poistovna tak, ze az teraz prisiel cas na rusenie/vyjednavanie o nizsej cene za PZP.

    martin130w je offline (nepripojený) martin130w

    martin130w
    treba si poštudovať podmienky uzavretia a zrušenia zmluvy..samozrejme poisťovňa si nahaňa klienta. ja mam tiež auto na splatky ale poistky mam na seba lebo chceli za poistné veľa a nevyhodne poistenie ponukali tak som si to poisťoval sam ale treba tam zavolať lebo myslim že pzp sa vypoveda min 6 tyždňou pred výročím uzavretia.... a daj pozor aj na havarijne.. kamarat musel uhradiť dva roky dozadu ..hoci si myslel že ked neuhradi ta že ju zdrušia..treba prekomunikovať s poisťovňou a pozrieť uzavrete všeobecne podmienky

    Ukoncenie leasingu - POISTENIE PZP + HAVARIJNE - Ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.