Zavrieť

Porady

druzstevne byty, najom 2 bytov

Zdravim vlastnim neodkupeny druzstevny byt a kedze sa mi naskytla moznost pre syna co este nedovrsil 18rokov, ziskat druhy byt do prednajmu takby som to rad zrealizoval
Otazka znie je mozne v jednom meste u jedneho bytoveho druzstava v prenajme dva byty ? na jedneho najomcu kedze ani jeden byt nie je este v osobnom vlasnictve ? kedysi v 90rokoch to mozne nebolo ...
Naposledy upravil Dav : 21.02.12 at 08:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V občianskom zákonníku ešte aj po roku 1992 (nový) bolo v v § 711 ods. 1:
    1) Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu len s privolením súdu z týchto dôvodov:
    g) ak má nájomca dva alebo viac bytov, okrem prípadov, že od neho nemožno spravodlivo požadovať, aby užíval iba jeden byt;

    Na Slovensku sme to zrušili už dávno, v Čechádh to bolo donedávna, dosť bolo o tom diskusií. V dnešnej dobe už môže vlastniť každý čo chce ... a na čo má.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    alaya1, Lubaba, Danielle369, zdenka131, PASKOV, terezamaria
    6

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    Dnes som to bol na bytovom tak ano je to mozne mat aj dva byty v najomnej zmluve.
    Byt sa da odkupit do vlastnictva aj teraz, co budem aj coskoro realizovat

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Kazde druzstvo ma svoje vlastne stanovy. Podrobne si ich precitaj a mozno aj zistis ze to bola velka chyba neodkupit byt od druzstva Budem rad ak nam das vediet. Ak by bol byt v OV je urcite mozne zabezpecit sudne rozhodnutie v prospech maloleteho .

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    maurer2 Pozri príspevok
    Zdravim vlastnim neodkupeny druzstevny byt a kedze sa mi naskytla moznost pre syna co este nedovrsil 18rokov, ziskat druhy byt do prednajmu takby som to rad zrealizoval
    Otazka znie je mozne v jednom meste u jedneho bytoveho druzstava v prenajme dva byty ? na jedneho najomcu kedze ani jeden byt nie je este v osobnom vlasnictve ? kedysi v 90rokoch to mozne nebolo ...
    u nás to nebol problém.......mama mala niekedy pred 3 rokmi 2 družsevné byty.....

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Kde si čo čítal o vlastníctve nehnuteľnosti?

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Az na to ze clen druzstva vlastni len podiel v druzstve, byt vlatni bytove druzstvo Vlastik je uvedeny na LV a tym je druzstvo. Ak ma druzstvo svoje staovy su platne a nema to nic spolocne s pravom obcana vlasnit viac nehnutelnosti na byvanie. Odporucam odkupit byt co najskor do OV.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    ,,V dnešnej dobe už môže vlastniť každý čo chce ... a na čo má.,,

    No ved ked niekto nieco ma tak to vlastni co je v pripade druzstva len ten podiel a nie byt
    Osobne mi uz len ta formulacia v zakonniku postacuje k tomu aby som nechcel nic druzstevne.

    druzstevne byty, najom 2 bytov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.