Zavrieť

Porady

predčasné zrušenie investičného životného poistenia

Dobrý deň,
potrebujem súrne poradiť. V roku 2011 (november) som úplne zrušila investičné životné poistenie, pri ktorom som si v predchádzajúcich rokoch uplatňovala zníženie základu dane. (nesplnila som ani jednu podmienku t.j 10 rokov sporenia, ani vek nad 55 rokov) Musím si teraz zvýšiť základ dane o sumu o ktorú som si v predchádzajúcich rokoch znižovala základ dane? Ďakujem za odpoveď)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanka00 je offline (nepripojený) zuzanka00

    zuzanka00
    ďakujem. Chcela by som sa ešte opýtať, že ak mi životná poisťovňa v roku 2011 uhradila pri čiastočnom odkupe 821 EUR a priateľovi pri úplnom zrušení zmluvy 2077 EUR, je to daňovým príjmom a musíme si to dať do daňového priznania?

    ďakujem

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    [QUOTE=zuzanka00;1987353]ďakujem. Chcela by som sa ešte opýtať, že ak mi životná poisťovňa v roku 2011 uhradila pri čiastočnom odkupe 821 EUR a priateľovi pri úplnom zrušení zmluvy 2077 EUR, je to daňovým príjmom a musíme si to dať do daňového priznania?


    nie, ak by ti vznikla nejaka dan, tak poistovna ju odvedie, ale zrejme ani vobec nevznikla

    glascat7 je offline (nepripojený) glascat7

    Obyčajná mama, sestra, teta, susedka... ...viac glascat7
    A čo ak som zrušila životné v roku 2009 a doteraz som si neupravila základ dane? Môžem aj v roku 2012?

    predčasné zrušenie investičného životného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.