Zavrieť

Porady

Odmeny za platba kartou - ako výnos??

Zdravím poraďáci, ako účtujete terajší hit - odmeny za platby kartou na účte ??? Podľa mňa, kedže nejde o príjem z podnikania, malo by to by ísť do nezdaniteľných príjmov. Aký máte na to názor???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ja som sa s tým nestretla.....
    konkrétne ide o platbu, koho komu? za čo ? vrámci čoho? ...dala si málo informácií....

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Myslíš na firemnom účte? Podľa mňa je to normálny výnos. Len rozmýšľam či na 668 alebo 648 by som to dala. Ved aj poplatky za vedenie účtu dávaš do nákladov a nikto sa nad tým nepozastavuje.

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Odmena za platby kartou - ide o to, že banka odmení podnikateľa 0,5 % z obratu za platby kartou. Podnikateľovi za to príde na jeho účet cca 0,5 - 1 € mesačne. Ako to zaúčtovať? Nie je to predsa výnos vyplývajúci z podnikateľskej činnosti,alebo je?

    Poplatky banke, to je niečo iné, to vyplýva z nutnosti mať vedený účet.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Tunco Pozri príspevok
    Odmena za platby kartou - ide o to, že banka odmení podnikateľa 0,5 % z obratu za platby kartou. Podnikateľovi za to príde na jeho účet cca 0,5 - 1 € mesačne. Ako to zaúčtovať? Nie je to predsa výnos vyplývajúci z podnikateľskej činnosti, alebo je?.
    ide o podnikateľský účet ? je to platba firemnou platobnou kartou? prídu peniaze na podnikateľský účet? .... tak prečo by to nemal byť výnos z podnikateľskej činnosti ?

    Tunco Pozri príspevok
    ...Poplatky banke, to je niečo iné, to vyplýva z nutnosti mať vedený účet.
    neviem, prečo by to malo byť iné - toto nie je odôvodnenie...

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    V poriadku, a kde to teda účtovať? Áno, je to podnikateľský účet, je to platba firemnou platobnou kartou, prídu tie peniaze na podnikateľský účet. Keď to je teda výnos z podnikateľskej činnosti, kam to zaúčtovať? na 648?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Tunco Pozri príspevok
    V poriadku, a kde to teda účtovať? Áno, je to podnikateľský účet, je to platba firemnou platobnou kartou, prídu tie peniaze na podnikateľský účet. Keď to je teda výnos z podnikateľskej činnosti, kam to zaúčtovať? na 648?
    osobne by som to dával na 668 (ako protipol bank. poplatkov na 568)

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    A neda sa to definovat nejak ako "navrat tovaru" ?

    Ked ja zaplatim 100 Eur za produkt, a predajca mi vrati 1 Euro , lebo ma ma rad , tak je to defacto zlava, resp. navratenie casti tovaru a nie ZISK, alebo nie ?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    SamuelSK Pozri príspevok
    A neda sa to definovat nejak ako "navrat tovaru" ?

    Ked ja zaplatim 100 Eur za produkt, a predajca mi vrati 1 Euro , lebo ma ma rad , tak je to defacto zlava, resp. navratenie casti tovaru a nie ZISK, alebo nie ?
    nie, nedalo.
    Kto poskytol bonus ? Predajca tovaru ? nie, poskytla ho banka - ako odmenu za použitie platobnej karty (banka si zinkasovala poplatok od predajcu, časť provízie poukazuje klientovi...)

    Mayline je offline (nepripojený) Mayline

    optimistická živnostníčka Mayline
    prikladám časť z obchodných podmienok SLSP:
    Odmena pripísaná na Úèet pod¾a bodu 7. podlieha zdaneniu pod¾a platných právnych predpisov. Klient podpisom zmluvy alebo potvrdením žžiadosti Bezpeènostným predmetom, v prípade uzatvorenia zmluvy prostredníctvom Elektronických služieb, alebo iným právnym úkonom, ktorého obsahom je vyjadrenie súhlasu Klienta s uzatvorením Zmluvy o poskytnutí balíka produktov a služieb pre Fyzické osoby vyhlasuje,žže bol Bankou informovaný o skutoènosti, a odmena, ktorú Banka pripíšše Klientovi na Úèet v zmysle bodu 7., predstavuje pre Klienta príjem podliehajúci zdaneniu v súlade so zákonom è.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskošrších predpisov a Klient zodpovedá za zdanenie tohto príjmu sám, na vlastné trovy. Banka je oprávnená z dôvodu zmien právnych prepisov alebo z iných dôvodov uvedených v bode 8.4. Obchodných podmienok pre Osobný úèet a balíky produktov a služieb pre Fyzickéosoby, oznámi Klientovi Zverejnením zmenu v spôsobe zdaòvania odmeny pripísanej na Úèet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.