Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet

Dobrý deň,

prepáčte možno za stupídnu otázku, ale ešte nikdy sa mi nestalo aby sme mali nadmerný odpočet k dani z pridanej hodnoty. Tentokrát nám vychádza 28,51 €, ktoré som zaznamenala do daňového priznania do riadku 30 , s ktorým súvisí aj moja otázka: pri riadku je aj poličko, ktoré mám vyznačiť xkom ak splnam podmienky podľa paragrafu 79 ods. 2 zákona. Tam som sa dočítala, že mi vrátia nadmerný odpočet do 30 dní od podania daňového priznania, ale čo ak nechcem aby mi ho vrátili,lebo v mesiaci február možno budem mať daňovú povinnosť a rada by som si od tej možnej daňovej poviinnosti odpočítala nadmerný odpočet. Poradí niekto????

Dosť som sa dočítala, že pri nadmerných odpočtoch sú hned daňové kontroly, myslíte že sa budú zaoberať aj takou malou čiastkou, aká vyšla mne? Mám z tej daňovej kontroly husiu kožu

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Anka Ha Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prepáčte možno za stupídnu otázku, ale ešte nikdy sa mi nestalo aby sme mali nadmerný odpočet k dani z pridanej hodnoty. Tentokrát nám vychádza 28,51 €, ktoré som zaznamenala do daňového priznania do riadku 30 , s ktorým súvisí aj moja otázka: pri riadku je aj poličko, ktoré mám vyznačiť xkom ak splnam podmienky podľa paragrafu 79 ods. 2 zákona. Tam som sa dočítala, že mi vrátia nadmerný odpočet do 30 dní od podania daňového priznania, ale čo ak nechcem aby mi ho vrátili,lebo v mesiaci február možno budem mať daňovú povinnosť a rada by som si od tej možnej daňovej poviinnosti odpočítala nadmerný odpočet. Poradí niekto????

    Dosť som sa dočítala, že pri nadmerných odpočtoch sú hned daňové kontroly, myslíte že sa budú zaoberať aj takou malou čiastkou, aká vyšla mne? Mám z tej daňovej kontroly husiu kožu

    Ďakujem za pomoc
    Ak si chceš NO odpočítať v DP za 2/2012, tak nevyznačuj xkom, len pozor, spomínaš r.30 nevypĺňaš staré tlačivo? lebo DP podané na starom tlačive sa myslím, považuje za nepodané. Na kontrolu NO si asi DÚ vyberá iné sumy, teda aspoň ja si to myslím

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    no zisťujem že je, no pekne, takto to dopadne ked sa človek riadi stránkou drsr a ich pridanými tlačivami, idem prepisovať

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    tweedle Pozri príspevok
    no zisťujem že je, no pekne, takto to dopadne ked sa človek riadi stránkou drsr a ich pridanými tlačivami, idem prepisovať
    na eDANE je nové tlačivo na rok 2012

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Choď na eDane tam je nové tlačivo a od 1.4. už iba elektronický posielaš. Kontrola už nie je podľa súm odpočtu ale nahlasovacia povinnosť správkyne - tipovanie, bonzáctvo ? To platilo do 31.12.11 kým boli staré daňové úrady.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    babi2 Pozri príspevok
    na eDANE je nové tlačivo na rok 2012
    ja som už asi prepracovaná, ešte že čítam poradu, by som zabudla aj to čo som vedela

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    babi2 Pozri príspevok
    na eDANE je nové tlačivo na rok 2012
    á jeje tak idem vyplňovať nové tlačivo...keďže som vyplnila staré...ďakujem za všetky odpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.