Zavrieť

Porady

Súhrn otázok

Rád by som sa informoval na viac vecí a poprosil by som dokladovať aj paragrafmi.
1,Má zamestnávateľ právo disponovať s celou mojou dovolenkou,alebo len s polkou.
2,Čo znamená 60 percent,keď firma nemá robotu:
-robotníci sú doma a náleží im plat 60% ich denného zárobku,ale ak v tom istom mesiaci odpracujú napr. 5 dní,tak za odpracované dni im náleží 100% denného zárobku.
príklad: 15x60% + 5x100%- 20 prac.dní mal mesiac
-alebo zamestnávateľ dá pracovníkom odpracovať 60% hodín z celkového počtu a za 40% hodín,čo sú doma im nenáleží žiadna pláca
príklad: mesiac má 20 prac, dní x8-160 hodín,zamestnávateľ dá odpracovať 60% -96 hod. a za 40%- 64 hod. nemajú nárok na plat.Takže zamestnanci dostanú 60%
mesačnej mzdy.
3,Smie zamestnávateľ za jeden týždeň zmeniť pracovný čas?
príklad: Pondelok,utorok dvojsmenná prevádzka,prac.čas 7 hod 45 min ranná aj poobedná
Streda všetci ráno 6 00-14 30,prac. čas 8 hod.
Štvrtok,piatok dvojsmenná prevádzka,prac.čas 7 hod. 45 min.
Za odpovede vopred ďakujem všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    havlo je offline (nepripojený) havlo

    havlo
    ekopo Pozri príspevok
    1. § 111 ZP
    2. § 142 ZP
    3. § 85 - 93 ZP

    Poprosil by som o podrobnejšie vysvetlenie.Hlavne na príkladoch,ktoré som uviedol.Čo je správne a čo nie.
    Ďakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. celou
    2. 60% je z priemernej mzdy z posledneho stvrtroka, nie je to to iste ako mzda za pracu, ale teoreticky 15x60% + 5x100%- 20 prac.dní mal mesiac
    3. v podstate moze, ale na 100% odpoved je prilis malo informacii

    havlo je offline (nepripojený) havlo

    havlo
    ivka70 Pozri príspevok
    1. celou
    2. 60% je z priemernej mzdy z posledneho stvrtroka, nie je to to iste ako mzda za pracu, ale teoreticky 15x60% + 5x100%- 20 prac.dní mal mesiac
    3. v podstate moze, ale na 100% odpoved je prilis malo informacii
    Ak som to dobre pochopil:
    2.Takže keď povie zamestnavateľ,že ideme na 60%,tak zamestnanec,keď je doma mu prinaleži 60% platu a keď pracuje 100% platu.Tých 60% nemá nič spoločné s odpracovaním 60% hodín daného mesiaca.

    3.Príklad:robím dvojsmennej prevádzke ranná 6 00 hod.-14 15 hod. to je 7 45 hod. prac.doba,poobedná 14 15 hod.-22 30 hod. tieš 7 45 hod. prac.doba,od pondelka do štvrtku ale piatok nás dajú všetkých na rannú ale už chcú,aby sme robili 6 00 hod.- 14 30 hod. to je 8 hod. prac.doba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.