Zavrieť

Porady

Daň z nehnuteľnosti

Podnikateľ kúpil nehnuteľnosť na úver a teraz ju chce predať, čo všetko si môžem dať do nákladov, pri podávaní daňového priznania, viem, že kolky, zaujímajú ma hlavne úroky z úveru, môže to byť náklad, aby som vedela z akej ceny mám vyrátať daň z tohto príjmu? Diki. Adula.
Naposledy upravil Adula : 09.02.06 at 07:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Adula
    Podnikateľ kúpil nehnuteľnosť na úver a teraz ju chce predať, čo všetko si môžem dať do nákladov, pri podávaní daňového priznania, viem, že kolky, zaujímajú ma hlavne úroky z úveru, môže to byť náklad, aby som vedela z akej ceny mám vyrátať daň z tohto príjmu? Diki. Adula.
    Nerozumiem otázke. Ak kúpil nehnuteľnosť ako SZČO, mal ju zaevidovanú v obch.majetku, príjem z predaja nehnuteľnosti je súčasťou príjmov z § 6. Úroky z úveru si dával do nákladov pri ich zaplatení. Do nákladov pôjde zostatková cena nehnuteľnosti . Trocha zavádzajúci je aj názov témy, pretože daň z nehnuteľnosti je miestna daň a ty píšeš o dani z príjmu.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Ahoj Johanka, máš pravdu napísala som to tak na 2 veci, veľmi som sa vtedy ponáhľala a nemala som presne informácie. FO - nepodnikateľ kúpil nehnuteľnosť a zobral si nato úver, postupne ho splácal. Teraz chce túto nehnuteľnosť predať. Teda do DP musí zdaniť rozdiel medzi príjmami a výdavkami, nevie však, či aj tie úroky vstupujú do výdavkou. Teraz som to už dúfam napísala po lopate. Prepísala som aj názov - namiesto daň z nehnuteľnosti som prepísala na daň z predaja nehnuteľnosti. Diki. Adula.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    úroky z úveru môže dať do výdavkov, Všetko vo vecnej a časovej súvislosti s obdobím, za ktoré podá DP. Príliš všeobecná otázka. Napr. Úver je splatený?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pozri §8 ods.5 ZoDP.Sú tam rozpísané všetky výdavky, ktoré môžeš uplatniť pri predaji nehnuteľnosti.

    Daň z nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.