Zavrieť

Porady

Znizenie dane z najomneho

Poprosim vas o laicke vysvetlenie.
Vlastnim dom. V jednej polovicke toho domu byvam a druhu som dala do prenajmu jednej firme. A zaujima ma ako mozem znizit dan, ktoru musim platit z najomneho. Ci mozem odpocitat minute energie - ci to musi byt len alikvotna ciastka (teda polovica, alebo sa to preratava nejako inak?), alebo celkova. Ci mozem odpocitat naklady minute na udrzbu nehnutelnosti. Ak ano - ako kedy, kde sa dokladaju doklady o minutych financiach, ci musi datum dokladov sediet s nejakym mesiacom, alebo staci aby bol datum za ostatny rok, za ktory sa podava danove priznanie....? Dufam, ze som to napisala dostatocne zrozumitelne a spravne. Ak mi k tomu laickemu vysvetleniu pridate aj nejaky paragraf budem uplne happy. Srdecne dakujem za vysvetlenie!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si z nájomného neuplatníš iba paušálne výdavky, tak uplatníš skutočné. Vedieš evidenciu príjmov (za nájomné i za služby) a evidenciu výdavkov - materiál, faktúra za prijaté práce, opravy, vlastná práca sa nepočíta.
    Energie ak je spoločný merač tak len alikvotne. Základna - zvoľ si takú, čo je výhodnejšie pre Teba - m2, m3, osobomesiace ap.
    ZDP § 17-23, najmä 17 a 19.

    vama je offline (nepripojený) vama

    vama
    Diamantka
    Poprosim vas o laicke vysvetlenie.
    Vlastnim dom. V jednej polovicke toho domu byvam a druhu som dala do prenajmu jednej firme. A zaujima ma ako mozem znizit dan, ktoru musim platit z najomneho. Ci mozem odpocitat minute energie - ci to musi byt len alikvotna ciastka (teda polovica, alebo sa to preratava nejako inak?), alebo celkova. Ci mozem odpocitat naklady minute na udrzbu nehnutelnosti. Ak ano - ako kedy, kde sa dokladaju doklady o minutych financiach, ci musi datum dokladov sediet s nejakym mesiacom, alebo staci aby bol datum za ostatny rok, za ktory sa podava danove priznanie....? Dufam, ze som to napisala dostatocne zrozumitelne a spravne. Ak mi k tomu laickemu vysvetleniu pridate aj nejaky paragraf budem uplne happy. Srdecne dakujem za vysvetlenie!!!!
    JA len doplním otázku - § 6 ods. 10 z.odani z príjmov - paušálne výdavky sú v tomto prípade 40 % už v zdaňovacom období r. 2005, keď zmena ods. 10 je účinná od 01.01.2006 ? alebo ešte po starom 25 % ??
    Naposledy upravil vama : 05.02.06 at 17:31

    Znizenie dane z najomneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.