Zavrieť

Porady

Rozuctovanie nakladov na vykurovanie

Dobry den,

moja otazka sa tyka problematiky tepla z pohladu vlastnikov aj spravcovskych spolocnosti.
Rozuctovanie tepla pri namontovanych meracoch tepla Vam robi samostatne spravcovska spolocnost, alebo to za nich vypracuje externa spolocnost (TECHEM, YZAMER, ENBRA,...) na zaklade zmluvneho vztahu? Spravca im posle podklady, pripadne si externa spolocnost sama odcitava stavy z meracov (napr. TECHEM).
Externa spol. to nasledne vyfakturuje, naklady sa vlastnikom rozpocitavaju v rocnom vyuctovani, pripadne z fondu? Alebo je to nakladom spravcovskej spolocnosti?
Ak Vam robi rozuctovanie tepla externa spolocnost, kolko platite za jeden merac tepla?
Prosim Vas, ake s tym mate skusenosti a ako to funguje vo Vasich domoch?
Dakujem
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

robí nám to spoločnosť,(rozpočítajú to konkrétne na každý byt)ktorá dodala merače,na základe údajov,ktoré dá naše spoločenstvo.
Koľko za to platíme neviem povedať z hlavy,zistím....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

To co máte namontované na radiátorech jsou PRVN a nejsou to měřidla.

Nevíme, co vlastně PRVN zobrazují.

PRVN nelze je po montáži na radiátory kalibrovat.


PS
Drzé trubičkové lobby ohlupují laiky.

Jsou to chytré hračky pro dospělé.
0 3
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

PASKOV Pozri príspevok
To co máte namontované na radiátorech jsou PRVN a nejsou to měřidla.

Nevíme, co vlastně PRVN zobrazují.

PRVN nelze je po montáži na radiátory kalibrovat.


PS
Drzé trubičkové lobby ohlupují laiky.

Jsou to chytré hračky pro dospělé.
tak dobre,nemáme tam merače,ale nejakú chujovinu,ktorá niečo meria,ale neviem čo.spokojný?
4 0
melcacka melcacka

melcacka je offline (nepripojený) melcacka

Kopretinka ma pochopila uplne jasne ... ak mi neviete pomoct normalne, nemusite zbytocne komentovat druhych, lebo s Vasim komentom ste mi vobec nepomohli. Mne je uplne jedno, kto ma co namontovane, hlavne potrebujem vediet ako to v domoch chodi. Dakujem za pochopenie
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

takže platíme 2,43 za merač......firma to vyfakturuje spoločenstvu a to následne rozpočíta na byt podľa počtu meračov.
1 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
Je velmi divné, že mě nezajímá, za co vlastně platím.

PRVN nelze úspěšně reklamovat, neboť vlastně není co.

Každý výsledek je považovaný jako 100%.

PS
Slušný příjem pro trubičkovou lobby za hru s čísly a bez záruky.
0 4
melcacka melcacka

melcacka je offline (nepripojený) melcacka

Ked uz sme pri tom, tak u nas su namontovane kompaktné ultrazvukové merače tepla. Radiatory nikto nespominal, ani PRVN. Poprosila by som, fakt ak nemate komentar k mojim otazkam, tak nekomentujte. Ani ma nezaujimaju reklamacie a Vase komentare uz vobec ne. Zaujimaju ma len dotazy od ludi, ktori sa vyjadria k danej teme a nebudu od nej odbocovat. Dakujem
0 0
Džipák Džipák

Džipák je offline (nepripojený) Džipák

PASKOV Pozri príspevok
Je velmi divné, že mě nezajímá, za co vlastně platím.

PRVN nelze úspěšně reklamovat, neboť vlastně není co.

Každý výsledek je považovaný jako 100%.

PS
Slušný příjem pro trubičkovou lobby za hru s čísly a bez záruky.
Paskov prosím Vás, mohol by ste sa utiahnúť už konečne do úzadia a nereagovať takýmto spôsobom ? Ani mňa už nebaví čítať "Vaše múdre " príspevky. A to som si na 100 % istý , že som tu medzi poraďákmi neni sám, koho to nebaví . Už mi idú tie Vaše príspevky na nervy. Vždy od veci. Ďakujem
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

PASKOV Pozri príspevok
To co máte namontované na radiátorech jsou PRVN a nejsou to měřidla.

Nevíme, co vlastně PRVN zobrazují.

PRVN nelze je po montáži na radiátory kalibrovat.


PS
Drzé trubičkové lobby ohlupují laiky.

Jsou to chytré hračky pro dospělé.
...bóóže Paskov už s tým prestaň, ešte sú tu 3 miliony ludí, čo to volajú "merač tepla" a budú to tak volať aj naďalej!!
Naposledy upravil Halli : 27.02.12 at 16:28 Dôvod: gramatika
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

melcacka Pozri príspevok
Dobry den,
moja otazka sa tyka problematiky tepla z pohladu vlastnikov aj spravcovskych spolocnosti.
Rozuctovanie tepla pri namontovanych meracoch tepla Vam robi samostatne spravcovska spolocnost, alebo to za nich vypracuje externa spolocnost (TECHEM, YZAMER, ENBRA,...) na zaklade zmluvneho vztahu? Spravca im posle podklady, pripadne si externa spolocnost sama odcitava stavy z meracov (napr. TECHEM).
Externa spol. to nasledne vyfakturuje, naklady sa vlastnikom rozpocitavaju v rocnom vyuctovani, pripadne z fondu? Alebo je to nakladom spravcovskej spolocnosti?
Ak Vam robi rozuctovanie tepla externa spolocnost, kolko platite za jeden merac tepla?
Prosim Vas, ake s tym mate skusenosti a ako to funguje vo Vasich domoch?
Dakujem
Nechce sa mi to teraz pozerať koľko sa za to platí, ale isto sa to oplatí. Firma odčíta, či už radiové, či neradiové, ja im priebežne posielam podklady,pomer rozpočít., zmeny vlastníkov, výmenu radiatorov a iné potrebné údaje...a oni na základe toho urobia rozpočet, vypracuju fa ku každému bytu a ja ju zahrniem a aj fyzicky priložím k môjmu ročnému vyúčtovaniu.
Daj si urobiť cenovú ponuku a netráp sa tým./sme SVB/
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

inak nikde nie je napísané,že to musí robiť nejaká firma,mohli sme si to ako spoločenstvo robiť sami.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mohlo by si to robiť aj spoločenstvo.
Ale je to lepšie nechať na firmu, ktorá má s tým skúsenosti. Nám chodí zástupca firmy robiť odpočty a podľa podkladov, ktoré dá spoločenstvo robí rozúčtovanie nákladov na spotrebované teplo. Za jeden radiátor platíme sumu 1,80 €. Každý byt má vo vyúčtovaní tepla zaúčtovanú aj sumu za rozúčtovanie a firma zasiela spoločenstvu faktúru, ktorá sa prepláca zo zálohových platieb za plnenie. Každému sa v ročnom vyúčtovaní suma zrazí už v tom rozúčtovaní, ktoré nám robí firma.
Máme s tým dlhoročné skúsenosti a nemali sme žiadne reklamácie. Vyskytli sa nepresnosti len pri odpisovaní spotreby na meračoch ale za tie je zodpovedný vlastník, ktorý potvrdzuje správnosť svojim podpisom.
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Nám to robí tiež firma, ale čo platíme si nepamätám, viem len že je to dobrý džob. Sme totiž veľký dom.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

melcacka Pozri príspevok
Dobry den,

moja otazka sa tyka problematiky tepla z pohladu vlastnikov aj spravcovskych spolocnosti.
Rozuctovanie tepla pri namontovanych meracoch tepla Vam robi samostatne spravcovska spolocnost, alebo to za nich vypracuje externa spolocnost (TECHEM, YZAMER, ENBRA,...) na zaklade zmluvneho vztahu? Spravca im posle podklady, pripadne si externa spolocnost sama odcitava stavy z meracov (napr. TECHEM).
Externa spol. to nasledne vyfakturuje, naklady sa vlastnikom rozpocitavaju v rocnom vyuctovani, pripadne z fondu? Alebo je to nakladom spravcovskej spolocnosti?
Ak Vam robi rozuctovanie tepla externa spolocnost, kolko platite za jeden merac tepla?
Prosim Vas, ake s tym mate skusenosti a ako to funguje vo Vasich domoch?
Dakujem
Na základe súhlasu vlastníkov na schôdzi, správca uzatvoril zmluvu na desať rokov o rozpočítaní nákladov za teplo s firmou, ktorá dodala meraciu techniku. Odpis robili zástupcovia vlastníkov, odovzdali správcovi, správca firme. Firma spravila rozpočítanie, dodala správcovi, správca priložil k ročnému vyúčtovaniu. Vlastník bytu zaplatil za jeden merač 2,375 eura, 9,50 eura ročne za štyri merače.

Po desiatich rokoch správca navrhol aj inú firmu, ktorá umožnila správcovi odkúpenie programu na rozpočítanie nákladov a robiť jemu rozpočítanie rozpočítanie nákladov. Samozrejme, že správca spraví, ale tiež za úplatu. Kto by to robil zadarmo?

Keby hneď aj SVB, štaturár, prípadne iná osoba, tak papier, tlačiareň, elektrinu, spracovanie, kto zaplatí, ak nie vlastníci bytov.

Z FOaÚ, nie! Jedná sa o službu, plnenie.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Džipák Pozri príspevok
Paskov prosím Vás, mohol by ste sa utiahnúť už konečne do úzadia a nereagovať takýmto spôsobom ? Ani mňa už nebaví čítať "Vaše múdre " príspevky. A to som si na 100 % istý , že som tu medzi poraďákmi neni sám, koho to nebaví . Už mi idú tie Vaše príspevky na nervy. Vždy od veci. Ďakujem
PAKO V, ak nie si magor, tak vyslyš prosbu a nemudruj tu s hlúposťami, cudzími, vlastné nemáš.

Džipák, ako funguje rozpočítanie v exceli? Skúsil si?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My máme PRVN, ktoré sú snímané na diaľku, vyúčtovanie nám robí externá firma, účtuje si to v rozúčtovaní nákladov za teplo. V našom vyúčtovaní sú náklady zložené z troch súm: fixná zložka, variabilná zložka a suma, ktorá je nákladom za vyúčtovanie pre bytový dom. Suma zodpovedá nákladom 1,2€ na merač .
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kopretinka Pozri príspevok
inak nikde nie je napísané,že to musí robiť nejaká firma,mohli sme si to ako spoločenstvo robiť sami.
Pravda, nie je napísané, ba dokonca ten kto to robí, musí to spraviť tak, ako je uvedené vo vyhláške 358/2009, alebo ako sa dohodnú vlastníci. Ak vedia ako ho chcú mať spravené, tak prečo by si ho nemohli spraviť sami? Ak majú všetky podklady? Len čím, na čom?
0 0
Džipák Džipák

Džipák je offline (nepripojený) Džipák

sito Pozri príspevok
PAKO V, ak nie si magor, tak vyslyš prosbu a nemudruj tu s hlúposťami, cudzími, vlastné nemáš.

Džipák, ako funguje rozpočítanie v exceli? Skúsil si?
Sito, tabuľka mi veľmi pomohla, už minulý rok sme si robili sami vyúčtovanie. Máme program EASY SVB s ktorým som spokojný a tento rok už dávam dokopy všetky podklady. Nedávame to robiť žiadnej firme. Merače si opisujeme sami aj vyúčtovanie spravíme. Keď máš v priebehu roka všetko ponahadzované, nie je problém. Pozdravujem Ťa.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Džipák Pozri príspevok
Sito, tabuľka mi veľmi pomohla, už minulý rok sme si robili sami vyúčtovanie. Máme program EASY SVB s ktorým som spokojný a tento rok už dávam dokopy všetky podklady. Nedávame to robiť žiadnej firme. Merače si opisujeme sami aj vyúčtovanie spravíme. Keď máš v priebehu roka všetko ponahadzované, nie je problém. Pozdravujem Ťa.
Tak toto poteší viac, ako akékoľvek body, kliknutie. No, keď sú v dome ľudia, rozumná partia, dá sa dá. Tak držím palce. A keby niečo? Vždy sa môžeš na Porade opýtať, niekto poradí.

A mimochodom na to opýtanie a tvojú odpoveď zareagoval v mojom profile aj PAKO V. Magor, magor.

sito Pozri príspevok
PAKO V, ak nie si magor, tak vyslyš prosbu a nemudruj tu s hlúposťami, cudzími, vlastné nemáš.

Džipák, ako funguje rozpočítanie v exceli? Skúsil si?


PASKOV - Včera 00:34 - permalink Pozrieť konverzáciu Nahlásiť
Vidím, že v demagogii jste nepřekonatelný.

PS
Věrní kamarádi s porady Vám to žerou i navijákem.






0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

podla vyuctovania to robi externe firma ktora dodala merace,tusim platime euro mesacne-len nechapem preco si to nerobi bytove drizstvo vo vlastnej rezii,resp dodavatel tepla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať