Zavrieť

Porady

80% vydavky phl

Chcem sa poradit., ohladom szco ktora pouziva automobil nezaradeny v majetku obchodnom ale ho ma pozicany od svojho otca. Samozrejme Dan z mot.voz je uhradena. Ma Narok na 80% z nakupenych phl? Alebo Ak si vedie knihu jazd ma narok na plnu sumu z blockov? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    musí mať napísané jazdy, a potom do výdavkov si dáva iba počet odjazdených km x priem. spotreba / 100 x cena PH a aspoň toľko musí mať natankované .....cenu pohonných hmôt prepočítaj váženým aritmetickým priemerom.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nepoužíva vlastné auto, nemôže si uplatniť paušálne náhrady za používanie súkr,mot.vozidla. S otcom treba uzatvoriť nájomnú zmluvu. Musí viesť knihu jázd, uplatňuje si PHM v plnej výške, prepočítané podla normovanej spotreby.

    80 % paušál je možné uplatniť iba v prípade vlastného mot.vozidla, zaradeného do obch.majetku daňovníka.

    kataria je offline (nepripojený) kataria

    kataria
    dakujem krásne za radu
    čiže náhrada za 1 km/0,183 - na toto nárok nemá.
    Má nárok na stravné, pokiaľ si spraví cestovné príkazy?

    pozdenka je offline (nepripojený) pozdenka

    pozdenka
    chcela by som poprosiť o radu ohľadom PHM. SZČO má auto v majetku. V 09/11 skončil leasing. Uplatňuje si 80% výdavky na PHL. Je možné v októbri 2011 vyradiť auto z majetku firmy a za mesiace 10-12 si urobiť cestovné príkazy??? Čiže časť roka 80% a časť cesťáky s náhradou za km? (Ide mu o navýšenie výdavkov).
    Ďakujem za odpovede...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    pozdenka Pozri príspevok
    chcela by som poprosiť o radu ohľadom PHM. SZČO má auto v majetku. V 09/11 skončil leasing. Uplatňuje si 80% výdavky na PHL. Je možné v októbri 2011 vyradiť auto z majetku firmy a za mesiace 10-12 si urobiť cestovné príkazy??? Čiže časť roka 80% a časť cesťáky s náhradou za km? (Ide mu o navýšenie výdavkov).
    Ďakujem za odpovede...
    môže, ale pozor, na spotrebu PHM musí aj tak mať bloky, nie len vykázané km...

    pozdenka je offline (nepripojený) pozdenka

    pozdenka
    tictac7 Pozri príspevok
    môže, ale pozor, na spotrebu PHM musí aj tak mať bloky, nie len vykázané km...
    tictac7, prosím ťa, a o ktorý predpis by som sa v rámci uvedeného mohla oprieť?
    A nie je potrebné mať to auto prehlásené z IČO na RČ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.