Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Zamestnankyňa mi doniesla potvrdenie že dcéra od 23.2.2012 je študentkou dennej formy štúdia na Vš.
Do 22.2.2012 bola dcéra evidovaná ako nezamestnaná.
Môžem jej vypaltiť daňový bonus id 2/2012?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolko má rokov ? Predtým študovala externe ?
0 0
majtnerova majtnerova

majtnerova je offline (nepripojený) majtnerova

áno, študovala externe
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majtnerova Pozri príspevok
áno, študovala externe
Kolko má rokov ? Neprekročila štandartnú dlžku štúdia ?

Ako "pomôcka" ti poslúži potvrdenie z UPSVaR, že jej bol (rodičovi) vyplatený prídavok na dieťa.
0 0
majtnerova majtnerova

majtnerova je offline (nepripojený) majtnerova

Dcéra má 20 rokov.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

od 02/2012 je vzniká nárok na DB
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Od koľkých rokov dieťaťa je potrebné potvrdenie o návšteve školy. Chodí na reálne gymnázium.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

sleduje sa obdobie po povinnej 10, ročnej školskej dochádzke, zvyčajne po 16. roku nar. dieťaťa
1 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Prišiel mi nový zamestnanec a bude poberať DB na dieťa narodené január 2012. Prišiel dnes, že chce poberať DB aj na manželku, ktorá má z dôvodu maličkého dieťaťa individuálne štúdium a poberá aj PnD. Aké doklady potrebujem a má nárok poberať na ňu DB?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AnnaČ Pozri príspevok
Prišiel mi nový zamestnanec a bude poberať DB na dieťa narodené január 2012. Prišiel dnes, že chce poberať DB aj na manželku, ktorá má z dôvodu maličkého dieťaťa individuálne štúdium a poberá aj PnD. Aké doklady potrebujem a má nárok poberať na ňu DB?
DB na manželku v §33 Zákona nie je, je len na vyživované deti. Zrejme mal na mysli NČZD na manželku, ale to je možné uplatniť len v RZD alebo v DP.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Do DPA za rok 2011 si ide matka uplatniť DB na dieťa , ktoré študuje na strednej škole. V škole si má pýtať potvrdenie o návšteve školy za obdobie 1-12/2011? Alebo v škole už vedia čo majú napísať? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zdenka175 Pozri príspevok
Do DPA za rok 2011 si ide matka uplatniť DB na dieťa , ktoré študuje na strednej škole. V škole si má pýtať potvrdenie o návšteve školy za obdobie 1-12/2011? Alebo v škole už vedia čo majú napísať? Ďakujem
Na študijnom uvedú obdobie školského roka.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tweety Pozri príspevok
Na študijnom uvedú obdobie školského roka.
Keď je teraz prvák na SŠ mu uvedú, že navštevuje školu v období 2011-2012 a to je správne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
Keď je teraz prvák na SŠ mu uvedú, že navštevuje školu v období 2011-2012 a to je správne.
ano, to isté potvrdenie budeš potrebovať aj na preukázanie nároku na DB v roku 2012 + potvrdenie za šk.rok 2012/2013
1 0
premac premac

premac je offline (nepripojený) premac

ahojte, ako je to prosim v pripade:
po strednej skole siel na VS, v druhom rocniku ukoncil - nespravil skusky. Do konca skolskeho roka bol mimo, potom zacal studovat na druhej vysokej skole odznova. Ma narok na danovy bonus? Ma 22 rokov.
dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

premac Pozri príspevok
ahojte, ako je to prosim v pripade:
po strednej skole siel na VS, v druhom rocniku ukoncil - nespravil skusky. Do konca skolskeho roka bol mimo, potom zacal studovat na druhej vysokej skole odznova. Ma narok na danovy bonus? Ma 22 rokov.
dakujem
môj názor je áno.......

ak má nárok na PnD je nárok i na DB....nech ti rodič donesie potvrdenie o poberaní PnD z ÚPSVaR
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Zamestnankyna pobera danovy bonus na dieta. Prijem za tri mesiace 1000 €. V 4.mesiaci sa znizuje pracovna doba na 4 hodiny a adekvatne aj mzda na 165 €. Ma narok aj nadalej od aprila na danovy bonus?
Myslim, ze ano, ale rada by som to prediskutovala
Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ingak Pozri príspevok
Zamestnankyna pobera danovy bonus na dieta. Prijem za tri mesiace 1000 €. V 4.mesiaci sa znizuje pracovna doba na 4 hodiny a adekvatne aj mzda na 165 €. Ma narok aj nadalej od aprila na danovy bonus?
Myslim, ze ano, ale rada by som to prediskutovala
Dakujem.
pre vznik nároku na DB musí mať príjem vo výške 1/2 min.mzdy. Pri MM platnej od 1.1.2012 túto podmienku splňa.
0 0
Azalee Azalee

Azalee je offline (nepripojený) Azalee

1/2 MM = 163,60 takze splna podmienku.
0 0
Azalee Azalee

Azalee je offline (nepripojený) Azalee

v aprili som nastupila po materskych a rodicovskych dovolenkach do prace a neviem, ci mam narok na DB. som na polovicny uvazok a mam minimalnu mzdu. cize zaklad 163,60. nesplnim do konca roka podmienku 6MM, ale zo zakona vypadla cast, ze staci mat 1/2 MM za prislusny mesiac a vznika narok za ten mesiac. na ustrednom portali verejnej spravy http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...7&eventid=1745 tato info este je:

"V priebehu roka má zamestnanec nárok na mesačný daňový bonus, pri splnení ostatných podmienok (podpísané vyhlásenie, príslušné doklady) len vtedy, ak jeho hrubé zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti v príslušnom kalendárnom mesiaci sú aspoň vo výške polovice platnej mesačnej minimálnej mzdy."

ale v zakone to uz nie je.

vopred dakujem za kazdu radu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Azalee Pozri príspevok
v aprili som nastupila po materskych a rodicovskych dovolenkach do prace a neviem, ci mam narok na DB. som na polovicny uvazok a mam minimalnu mzdu. cize zaklad 163,60. nesplnim do konca roka podmienku 6MM, ale zo zakona vypadla cast, ze staci mat 1/2 MM za prislusny mesiac a vznika narok za ten mesiac. na ustrednom portali verejnej spravy http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...7&eventid=1745 tato info este je:

"V priebehu roka má zamestnanec nárok na mesačný daňový bonus, pri splnení ostatných podmienok (podpísané vyhlásenie, príslušné doklady) len vtedy, ak jeho hrubé zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti v príslušnom kalendárnom mesiaci sú aspoň vo výške polovice platnej mesačnej minimálnej mzdy."

ale v zakone to uz nie je.

vopred dakujem za kazdu radu.
V mesiaci, v ktorom tvoj príjem dosiahne 1/2 min.mzdy, máš nárok na daňový bonus za prísl. kal.mesiac. Ak tvoj ročný príjem nedosiahne 6-násobok minimálnej mzdy, nárok na doplatenie DB za celý kal.rok ti nevznikne.

Podpíš zmenu vo vyhlásení k zdaňovaniu príjmov a odovzdaj zamestnávatelovi kopiu rodného listu dieťaťa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať