Zavrieť

Porady

Prenos dovolenky pri dlhodobej PN

Chcela by som sa spytat ako je to s nevycerpanou dovolenkou za rok 2011 z dovodu dlhodobej PN (ochorenie). PN bola 6 mesiacov v roku 2011 a 2 mesiace v roku 2012. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nad tvojím príspevkom je použitý § ZP, konkr. 113/4 a ten znie...

    4) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku, pretože bol uznaný za dočasne pracovne neschopného pre chorobu alebo úraz, ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku mu zamestnávateľ poskytne po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.


    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 113
    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ môže určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky, aj keď dosiaľ nesplnil podmienky na vznik nároku na dovolenku, ak možno predpokladať, že zamestnanec tieto podmienky splní do konca kalendárneho roka, v ktorom dovolenku čerpá, alebo do skončenia pracovného pomeru.

    (2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi dovolenku tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka.

    (3) Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

    (4) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku, pretože bol uznaný za dočasne pracovne neschopného pre chorobu alebo úraz, ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku mu zamestnávateľ poskytne po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Chcela by som sa spýtať konkrétne na takúto situáciu.
    -Zamestnanec bol dlhodobo PN od 10.9.2011 do 28.2.2013
    - do zamestnania nastúpil 1.3.2013
    - za rok 2011 mu zostalo nevyčerpaných 11 dní riadnej dovolenky (krátenie o 1/12) takže mu zostalo 9 dní
    - za rok 2012 mu nevznikol nárok na dovolenku neodpracoval ani jeden deň
    - teraz zamestnanec nemá záujem o preplatenie dovolenky chcel by ju čerpať (podľa mňa ale dovolenka za rok 2011 mu prepadla????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Danielam Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať konkrétne na takúto situáciu.
    -Zamestnanec bol dlhodobo PN od 10.9.2011 do 28.2.2013
    - do zamestnania nastúpil 1.3.2013
    - za rok 2011 mu zostalo nevyčerpaných 11 dní riadnej dovolenky (krátenie o 1/12) takže mu zostalo 9 dní
    - za rok 2012 mu nevznikol nárok na dovolenku neodpracoval ani jeden deň
    - teraz zamestnanec nemá záujem o preplatenie dovolenky chcel by ju čerpať (podľa mňa ale dovolenka za rok 2011 mu prepadla????
    V roku 2011 mal ešte aj ďalšiu PN-ku ?

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Mila123 Pozri príspevok
    nad tvojím príspevkom je použitý § ZP, konkr. 113/4 a ten znie...

    4) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku, pretože bol uznaný za dočasne pracovne neschopného pre chorobu alebo úraz, ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku mu zamestnávateľ poskytne po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.


    Aj keď ta dovolenka je ešte z roku 2011? chápem dobre tzn. že keď si ju nemohol vyčerpať do konca roka 2012 lebo bol stále PN tak ju môže čerpať teraz v roku 2013


    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Danielam Pozri príspevok
    Aj keď ta dovolenka je ešte z roku 2011? chápem dobre tzn. že keď si ju nemohol vyčerpať do konca roka 2012 lebo bol stále PN tak ju môže čerpať teraz v roku 2013


    áno, nemôže mu prepadnúť, z dôvodu, že bol na PN a nemohol ju čerpať
    Danielam ďakujem

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    A ešte by si mi mohla poradiť aký priemer mám použiť pri čerpaní dovolenky u tohto zamestnanca....

    Prenos dovolenky pri dlhodobej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.