Zavrieť

Porady

Poradie zrážok-viac exekúcií-PROSÍM O POMOC

Dobrý deň,v mesiaci december sme dostali rozh.zamestnancovi zrážať 1/3 na exe(neprednostná),v mesiaci január došli v jeden deň dve rozhodnutia.Jedna na 1/3(nepredn.) a jedna na 2/3 (prednostná).V mesiaci február mám teraz z januárovej výplaty stiahnuť a uhradiť len tú prednostnú,či to mám deliť?ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    zaneta45 Pozri príspevok
    Dobrý deň,v mesiaci december sme dostali rozh.zamestnancovi zrážať 1/3 na exe(neprednostná),v mesiaci január došli v jeden deň dve rozhodnutia.Jedna na 1/3(nepredn.) a jedna na 2/3 (prednostná).V mesiaci február mám teraz z januárovej výplaty stiahnuť a uhradiť len tú prednostnú,či to mám deliť?ĎAKUJEM
    1/3 mzdy treba zraziť na exe doručenú v decembri, no a druhú tretinu treba zraziť na prednostnú exe doručenú v januári. Vlastne sa bude posielať rovnaká suma na tieto dve exe, tretia exe čaká v poradí a zrážať sa bude po vyplatení exe doručenej v decembri.

    mata82 je offline (nepripojený) mata82

    mata82
    Prosím o pomoc, ako viem ktorá exe je prednostná? Keď je nariadená z 2/3 tak je prednostná a keď z 1/3 tak je neprednostná?
    Mám exe z 2009 nariadenú z 2/3, exe z 2011 z 1/3 a teraz prišla exe z 2/3 a neviem ktorú mám ako uplatniť

    mata82 je offline (nepripojený) mata82

    mata82
    mata82 Pozri príspevok
    Prosím o pomoc, ako viem ktorá exe je prednostná? Keď je nariadená z 2/3 tak je prednostná a keď z 1/3 tak je neprednostná?
    Mám exe z 2009 nariadenú z 2/3, exe z 2011 z 1/3 a teraz prišla exe z 2/3 a neviem ktorú mám ako uplatniť
    posúvam ....
    daja Chcem sa vrátiť k tejto téme...zamestnancovi zrážam exekučné zrážky. Prvá prišla neprednostná - zrážam z 1/3, neskôr prednostná voči SP - zrážam z 2/3. Dnes prišla opäť prednostná voči ÚPSVaR - začnem hneď zrážať z 2/3? To znamená, že prednostné zrážky rozdelím? /ak som napr. zrážala cca 50 eur mesačne pre SP, tak teraz zrazím 25 eur pre SP a 25 eur pre ÚPSVAR?)

    Poradie zrážok-viac exekúcií-PROSÍM O POMOC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.