Zavrieť

Porady

Technický preukaz vozidla

Dobrý deň, poprosil by som skúsených o radu.
Ukradli mi auto, ktoré som mal na živnosť, na leasing (tretinky). Prvá tretina už bola zaplatená z mojej strany.
Po všetkých starostiach som v podstate všetky papierovačky vybavil a dostal som sa po bod - vyradenie auta z evidencie na polícii.
Do veľkého techničáku mi zapísali, že auto bolo vyradené z evidencie a dotyčný policajt mi prízvukoval, že originál toho preukazu nemám nikomu dávať, ani poisťovni, ani leasingovke, nakoľko je to môj jediný doklad o tom, že som auto odhlásil. Vyslovene prízvukoval, že ani poisťovňa ani leasingovka nemá oprávnenie odoberať originál technického preukazu.
Tu sa dostávam do sporu s poisťovňou, ktorá ten originál chce. Všetky ostatné veci som odovzdal a dal som im kópiu technického preukazu, prízvukoval som, že originál im nedám, nakoľko nemajú oprávnenie odoberať. Zobrali si teda kópiu a už to docela dlhý čas stojí a podľa mojich zákulisných informácii (od známeho od dotyčnej poisťovne) to stojí práve na tejto veci - samozrejme nikto sa mi neozýva, že v tom je problém.
Ako je to? Skutočne nemá oprávnenie odoberať, čiže koná protizákonne? Prípadné rady ako postupovať uvítam.

Ďakujem


Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Technický preukaz vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.