Zavrieť

Porady

EZU na DÚ

Dobrý deň,
myslím že od včera je na stránkach drsr sprístupnené odosielanie daňových priznaní PO cez EZU. Vie mi prosím niekto poradiť ako odoslať výkazy - súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky k ÚZ? Stačí vypísať DP PO a prílohy vložiť do príloh? Alebo sa budú aj výkazy vypisovať priamo online do EZU? Mám už hotové DP a neviem ako ďalej.... alebo ho radšej zanesiem osobne na DÚ :-D
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Identifikátor potrebuješ na prihlásenie sa do EZU. Musíš vypísať žiadosť o vydanie identifikátora https://pki.drsr.sk/, následne dohodu o elektronickom doručovaní a s týmto zájsť na DÚ, výhoda je, že netreba predkladať krycie listy, ale keďže máš ZEP, tak Teba sa to netýka. Je však pravda, že včera bolo do EZU doplnené DPPO a v E-TAXE sa zatiaľ nenachádza. Ten ZEP v EZU nevyužiješ.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Tiež by sa mi zišli info. EZU neviem vôbec používať. Doteraz len eTAX a eDANE. Prihlasovanie do EZU pýta odo mna nejaké prihlasovacie údaje, ktoré neviem čo znamenajú... nejaký identifikátor, ktorý neviem čo je.

    Mám ZEP. Ďakujem za každú radu

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Takže na EZU treba zasa samostatné prístupové heslá a všetko? No nech mi daju pokoj. Mám ZEP a rada by som ho aj využila. Ale neda sa akosi...

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Xantypa Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    myslím že od včera je na stránkach drsr sprístupnené odosielanie daňových priznaní PO cez EZU. Vie mi prosím niekto poradiť ako odoslať výkazy - súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky k ÚZ? Stačí vypísať DP PO a prílohy vložiť do príloh? Alebo sa budú aj výkazy vypisovať priamo online do EZU? Mám už hotové DP a neviem ako ďalej.... alebo ho radšej zanesiem osobne na DÚ :-D
    Ďakujem.
    Osobne si myslím, že aj výkazy budú do EZU neskôr zapracované a nebudú sa zatiaľ dať poslať cez prílohy, ale je to iba môj názor. Keď nechceš čakať, tak to všetko osobne zanes na DÚ.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    No hej.... Ale ked mam tlačiť všetky danove s celými zavierkami pre všetkých klientov, tak skrachujem na papieri

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    tuta Pozri príspevok
    Osobne si myslím, že aj výkazy budú do EZU neskôr zapracované a nebudú sa zatiaľ dať poslať cez prílohy, ale je to iba môj názor. Keď nechceš čakať, tak to všetko osobne zanes na DÚ.
    Moje zmýšľanie je asi správne

    http://www.porada.sk/t168568-p231-el...ml#post1995729

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Sú to úplne odlišné elektronické podateľne. Kým cez EZU potrebuješ identifikátor, ale výhoda, že už nedokladáš na DÚ krycie listy, na rozdiel od E-TAXU, tam podávaš buď na dohodu, alebo cez ZEP. V prvom prípade si povinná do piatich dni doručiť na DÚ krycí list, v druhom podaní so ZEP-om to nie je potrebné.

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    tuta Pozri príspevok
    Sú to úplne odlišné elektronické podateľne. Kým cez EZU potrebuješ identifikátor, ale výhoda, že už nedokladáš na DÚ krycie listy, na rozdiel od E-TAXU, tam podávaš buď na dohodu, alebo cez ZEP. V prvom prípade si povinná do piatich dni doručiť na DÚ krycí list, v druhom podaní so ZEP-om to nie je potrebné.
    -toto je mi jasné.
    Ako sa dopracujem k tomu eTax?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    E-tax je pôvodná podateľňa. Neviem čo myslíš pod dopracovať sa, uveď prosím bližšie.

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    tuta Pozri príspevok
    E-tax je pôvodná podateľňa. Neviem čo myslíš pod dopracovať sa, uveď prosím bližšie.
    -čiže keď teraz potrebujem poslať dokument na DÚ, urobím tak cez eDane? /Máme uzatvorenú dohodu.... ako už bolo vyššie písané/

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    tuta Pozri príspevok
    Keď sa potrebný dokument v E-dane nachádza, tak ho môžeš takto poslať.
    -už mi je to jasné! Ďakujem!!!
    tuta za málinko, rado sa stalo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.