Zavrieť

Porady

Stropné reproduktory v kuchyni

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

chcem si dať do kuchyne reproduktory s kvalitným zvukom a vychádza mi to tak, že najlepšie miesto pre nich by bol sadrokartónový strop.

Máte s tým niekto skúsenosti? Uvítam akékoľvek tipy. Pravdepodobne budem musieť riešiť aj subwoofer, keďže stropné repro nebudú mať také basy ako veľké repro. Alebo sa mýlim?

Zatiaľ k tomu nemám žiadny prehrávač, chcel by som nejaký multimediálny - wifi, usb, rádio.

Išlo by cca o 2 - 3 reproduktory.

Ďakujem za akékoľvek rady, s montážou sa neponáhľam, minimálne do leta to má čas.

Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...môžem otázku ???

Bývaš vo vlastnom dome , alebo v paneláku...???.......a asi je zrejmé , že prečo sa pýtam ...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Bývam v paneláku. A zatiaľ mi nedošlo, prečo sa pýtaš. Žeby kvôli možnému hluku?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Vykasli sa na to, ber ohlad aj na ostatnych obyvatelov.
Ved v panelaku pocut aj susedove zakaslanie, nieto este subowoofery v stene-to by bolo doslova na zosalenie!

Ak mas rad hlasnu muziku, kup si radsej kvalitne sluchadla,nasad si na usi a pocuvaj,hoci aj na plne gule
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Jooooj, ste ma nepochopili. Mne netreba hlasnú hudbu, len kvalitnú, teda nie maximálne kvalitnú ale aby to nebolo šušťátko z jednoreproduktorového rádia. Veď aj teraz mám doma reproduktory a subwoofer ale chcem nejak doviesť dobrý zvuk do kuchyne. A jediné miesto, kde by sa to dalo položiť je strop. A z hlasnej hudby doma som už vyrástol. Subwoofer sa nedáva do steny, väčšinou je niekde na zemi, aj keď ako pozerám, tak naňho v kuchyni zatiaľ nemám miesto a na linke by reproduktory zavadzali. ...a je lepšie púšťať hudbu v izbe, kde práve som ako keby som ju mal púšťať z obývačky.


Takže, máte niekto takýto stropný systém doma alebo máte s ním skúsenosti?
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

mať tvoje problémy, tak sa žením. to koľko času tráviš v kuchyni??? subwoofer nechaj v obyvacke, repro do stropu, im je jedno ci su hore nohami, kabel zakryt listou napr.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
jaho,

vidíš, tak som sa oženil A čas v kuchyni trávi moja manželka, ktorú baví variť a piecť. A lištovať nechcem. Keď sme si urobili pekne byt, tak nechceme mať teraz viditeľné káble.
Možno sú aj repro, ktoré dokážu pekne zahrať výšky, stredy a basy.
Takže má s tým niekto skúsenosti?
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

dobry zvuk a umiestnenie v sadrokartone nejdu nijak dohromady, tak isto ako aj ty vyska a smer vyzarovania zvuku.

Takze su dve moznosti:

1) normalny reprosystem umiestneny v posluchovej rovine
2) "hypermarketove" jednopasmove reproduktory urcene do podhladov - bez narokov na HIFI kvalitu samozrejme :-)
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Takže z možnosti číslo 2 nedostanem dobrú kvalitu zvuku?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Letko Pozri príspevok
jaho,

vidíš, tak som sa oženil A čas v kuchyni trávi moja manželka, ktorú baví variť a piecť. A lištovať nechcem. Keď sme si urobili pekne byt, tak nechceme mať teraz viditeľné káble.
Možno sú aj repro, ktoré dokážu pekne zahrať výšky, stredy a basy.
Takže má s tým niekto skúsenosti?
Letko Pozri príspevok
Takže z možnosti číslo 2 nedostanem dobrú kvalitu zvuku?
...po slovensky , alebo slušne ???

Skúsim írečito .....vyseondi sa na dobrú kvalitu zvuku ...

Teda , čo sa kuchyne týka , tam sa predsa pracuje - varí , pečie ,melie ...rôzne zvuky rušia tú kvalitu zvuku ...jedným , dvoma slovami povedané , hudbu si vychutnajte v obývačke , v kľude , v pokoji ... sviečky , víno , kľud - a v neposlednom rade potom aj to , čo manželka ukuchtí ...pri kvalitnom stroji ...

Mám za to , že v tej kuchyni sa úplne v pohode uplatní nejaký ten 3 in 1 ...nejakú kvalitnejšiu , prenosnú mašinku by som si obstaral , ceny sú o ničom teraz celkom zaujímavé , teda o ničom ...
http://www.google.sk/search?hl=sk&cl...w=1332&bih=621
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Letko Pozri príspevok
Ahojte,

chcem si dať do kuchyne reproduktory s kvalitným zvukom a vychádza mi to tak, že najlepšie miesto pre nich by bol sadrokartónový strop.

Máte s tým niekto skúsenosti? Uvítam akékoľvek tipy. Pravdepodobne budem musieť riešiť aj subwoofer, keďže stropné repro nebudú mať také basy ako veľké repro. Alebo sa mýlim?

Zatiaľ k tomu nemám žiadny prehrávač, chcel by som nejaký multimediálny - wifi, usb, rádio.

Išlo by cca o 2 - 3 reproduktory.

Ďakujem za akékoľvek rady, s montážou sa neponáhľam, minimálne do leta to má čas.


Chlape, mať repro pod mojou podlahou, tak sa k ním prekopem a vydrapím ti ich aj káblami. To myslím celkom vážne. V paneláku sa takto muzika nierieši.
...a to mám hudbu rád.
Naposledy upravil Ľubomír : 28.02.12 at 19:45
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Myslím, že k veci by bolo napr.: "vykašli sa na to, naši susedia majú stropné reproduktory a odvtedy nám to aj pri tichšej hudbe duní ako keby sme boli na diskotéke"

Viac by mi pomohi fakty a vlastné skúsenosti. Veď ja nejdem doma robiť diskotéku, len chcem mať v kuchyni kvalitný zvuk. Slovensko 1 môžem počúvať aj na jednoreproduktorovom rádiu (hovorené slovo), ale napr. "lounge" si to nezaslúži.

Takže ak máte s tým niekto naozaj skúsenosti, sem s tým, každa rada dobrá.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Skus kontaktovat - http://www.audio.sk/
Niekde medzi produktami mali aj tropne repro tusim od Magnatu, nie som si isty, je to uz davno co som to videl. Chlapi maju skusenosti aj s instalaciani, budu ti vediet poradit vhodne riesenie, mozno aj uplne ine ako je tvoja terajsia predstava. (mal som doma pozicanych par veci na posluch a castokrat som nechapal ako na pohlad nejaka plastova krabicka do zahrady, moze vytvorit tak kvalitny zvuk... )

Jedna sa o dovozcu Alpine, Magnat atd. na Slovensko, takze ziadny suplikanti.. A budu ti vediet povedat, kde si od nich veci mozes aj realne vypocut. (instalacie, ak sa nieco robilo v tvojom okoli...)

Good Luck
Naposledy upravil dalid : 29.02.12 at 11:59
2 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Aké je čo najlepšie riešenie pre rádio FM + WIFI a s dobrým zvukom?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Tak som sa dostal o krok ďalej - ako rádio použiť autorádio s AUX vstupom pre hudbu z internetu cez mobil s WIFI.

Viete mi dať nejaký tip na také autorádio (stačí výstup na dva repro) s kvalitným zvukom a ako s jeho zapojením do elektriny?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Jednoznačne reproduktory GENIUS SP-HF 1800 A www.najnakup.sk/reproduktory-k-pc_genius

su to hned tie prvé , nedaj sa zmiasť tým, že sú pod názvom "reproduktory k PC"

Idú fakt neskutočne ! Ja ich mám doma. Pravda, nie sú "stropné" musíš ich dať do rohov miestnosti.

A recenzie hovoria , že su to reproduktory s tou najkvalitnejšou reprodukciou zvuku ake sa v tej cene dajú zohnať.

A na susedov sa vykašli. Určite nebudeš počuvať vypeckovanú hudbu 10 hodín v kuse,
tých 4-5 min. jednú skladbu ak pustíš "na plné gule" to vydržia.

A pokiaľ nebudeš púšťať hudbu po 22:00 nikto Ti nemože povedať ani ..Ň..

Teda tu na Porade sa najdu extremisti, ale to si nevšímaj....
Naposledy upravil Indeed : 03.05.12 at 14:46
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ale dnes by som jednoznačne kupil tie z tej reklamy GENIUS SP-HF 2020 wood 60 W

vtedy ešte neboli na trhu.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ja práveže nič nechcem dávať do rohov, preto riešim repro do zníženého stropu. Reproduktory mi už odporúčili, teraz skôr vymýšľam ako s tým autorádiom alebo niečim podobným, cez čo by som mohol púšťať aj hudbu z netu.
0 0
vyskocil vyskocil

vyskocil je offline (nepripojený) vyskocil

@Letko: Zdravím Ťa. Riešim rekonštrukciu bytu a dostal som sa k podobnému, resp. takému istému "problému" ako Ty. Mám spojenú kuchyňu s obývačkou a chcem do zníženého stropu osadiť 2x repro. Rovnako ako u Teba, nemusí to byť super, top, špička kvalita, len nech to nie je tiež zvuk ako z nejakého chrastítka. Chcel som sa Ťa v podstate iba opýtať, či si našiel nejaké riešenie. Možno by bolo vhodné aj pre mňa.

Ak nie, možno sa ešte niekto chytí a pomôže.

U mňa by mali byť splnené aspoň tieto podmienky :

- impedancia 8 Ohm
- rozsah blízko 20kHz
- výkon od 50 do 100W
- priemer max. do 200 mm

Ak niekto da dobrý tip, budem rád.

Dík.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
vyskocil Pozri príspevok
@Letko: Zdravím Ťa. Riešim rekonštrukciu bytu a dostal som sa k podobnému, resp. takému istému "problému" ako Ty. Mám spojenú kuchyňu s obývačkou a chcem do zníženého stropu osadiť 2x repro. Rovnako ako u Teba, nemusí to byť super, top, špička kvalita, len nech to nie je tiež zvuk ako z nejakého chrastítka. Chcel som sa Ťa v podstate iba opýtať, či si našiel nejaké riešenie. Možno by bolo vhodné aj pre mňa.

Ak nie, možno sa ešte niekto chytí a pomôže.

U mňa by mali byť splnené aspoň tieto podmienky :

- impedancia 8 Ohm
- rozsah blízko 20kHz
- výkon od 50 do 100W
- priemer max. do 200 mm

Ak niekto da dobrý tip, budem rád.

Dík.
Práveže nie. Napísal som plno @ do predajní, ktoré sa týmto zaoberajú a buď poslali link na svoj produkt alebo napísali, že rady neposkytujú. Hľadám práve takého zanietenca, ktorého bavia presne také veci.

Takže zatiaľ som na mŕtvom bode.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať