Zavrieť

Porady

Stropné reproduktory v kuchyni

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

chcem si dať do kuchyne reproduktory s kvalitným zvukom a vychádza mi to tak, že najlepšie miesto pre nich by bol sadrokartónový strop.

Máte s tým niekto skúsenosti? Uvítam akékoľvek tipy. Pravdepodobne budem musieť riešiť aj subwoofer, keďže stropné repro nebudú mať také basy ako veľké repro. Alebo sa mýlim?

Zatiaľ k tomu nemám žiadny prehrávač, chcel by som nejaký multimediálny - wifi, usb, rádio.

Išlo by cca o 2 - 3 reproduktory.

Ďakujem za akékoľvek rady, s montážou sa neponáhľam, minimálne do leta to má čas.

Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Plánujem robiť otvory len do stropu pre reproduktory. Toto sú tunery o veľkosti vypínača?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Letko Pozri príspevok
Plánujem robiť otvory len do stropu pre reproduktory. Toto sú tunery o veľkosti vypínača?
su k tomu aj reproduktory, má to kamoška a je to super, na stránke nájdeš aj prislušenstvo. Má to v kuchyni aj v kupelni.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

K tomu rádiu sa dajú kupiť aj iné lacnejšie repráky...to som len dala ako inšpiráciu...ano je to drahé...

toto je o inom...že si to ty tak som to našla v mailoch, už som to riešila aj ja..


http://www.proeling.sk/Reproduktory-...uktor-stropny/
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Indeed, poraď niečo, ak sa v tom vyznáš.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Stále sa neviem rozhodnúť, či rádio s aktívnym zosilňovačom alebo zosilňovač, na ktorý si napichnem nejaký wi-fi prijímač kvôli internetovým rádiám.
0 0
vyskocil vyskocil

vyskocil je offline (nepripojený) vyskocil

Ešte jedna praktická otázka do fóra : Môže sa stať, že pri umiestnení reproduktora do sadrok. stropu mi pri väčšej hlasitosti popraská omietka v strope ? Alebo sa to dá vyriešiť nejakými mäkkými podložkami pod repro ?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No ak by ti mal prasknúť strop od hlasitej hudby v paneláku, tak to si píš, že by ti prasklo aj niečo iné
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Tam ešte asi treba aj nejak poriešiť, aby ti zvuk nešiel medzi sadrokartón a strop, ale len do miestnosti.
0 0
vyskocil vyskocil

vyskocil je offline (nepripojený) vyskocil

Tak som to nakoniec poriešil týmto do každej izby.
http://www.proeling.sk/Reproduktory-...o-prostredia-/
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Pod omietku?
0 0
vyskocil vyskocil

vyskocil je offline (nepripojený) vyskocil

Včera som bol priamo v predajni, držal som ich v rukách a sú prispôsobené presne pre uchytenie do sadrokartonu 4-mi úchytkami. V sekcii pod omietku je to vraj preto, lebo sa dajú dať AJ pod omietku. :-)
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
A ako sa to rieši s únikom zvuku medzi strop a sadrokartón? Ako zdroj zvuku použiješ čo?

Lebo tu som našiel aj takú inštalačnú krabičku:

http://www.dexon.cz/katalog/hifi-dom...sten-a-stropu/
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mňa práve napadlo také trochu hulvátske riešenie
- autorádio PIONEER /veeeeeeeľmi kvalitné rádiá s dobrým príjmom/
- dvojpásmové reproduktory MAGNAT. Jedny z najkvalitnejších repro, s veľmi veľkým magnetom vzadu - ten zabezpečuje kvalitné basy. Inštaloval som si do nového auta pred 2 mesiacmi jednoduché a lacné riešenie za cca 90 eur: pioneer mvh 1400 /bezmechanikové rádio, USB vstup/ a MAGNAT DARK POWER 132.
Basy mi hrajú tak hlboko, že rádio musím počúvať v režime FLAT, čo sú najmenšie basy /ekvalizér sa dá ešte manuálne nadefinovať/.
Samozrejme ešte by bol nutný prevodník z 240V na 12V, ale taký 100W by nebol moc drahý a postačoval by...
PS: ak raz budeš mať zostavu s výkonnými basmi, tak tie basy budú počuť aj keď budeš mať rádio úúúúúúúúúúúúúplne ticho, od toho tie basy sú...
1 0
vyskocil vyskocil

vyskocil je offline (nepripojený) vyskocil

Ako zdroj použijem niečo podobné ako písal Halli včera 10:10. Položky sú tu v katalógu http://www.legrand.sk/userfiles/file...na_katalog.pdf .
Takže :
- položka č. 7700 66 v kuchyni ( = aj obývačka )
- dvojica 7700 67 a 7700 68 v každej izbe aj v kuchyni
- a tie repraky tiež v každej izbe aj v kuchyni

S únikom zvuku medzi strop a sadrokarton som sa nejako zvlášť nezaoberal. Nad sadrokartonom je Nobasil, takže ten sa len trochu nadvihne a je po paráde ( ten reprák zasahuje do priestoru medzi sadrok. a stropom len cca 58mm ). Ale možno tá inšt. krabica nie je blbosť. Len chlapi by mi ju tam už teraz asi nedostali, bo sadráč je už osadený a možno už aj namaľovaný.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Aha, ty to máš v dome. Ja v byte a nechcel by som rušiť susedov.
0 0
vyskocil vyskocil

vyskocil je offline (nepripojený) vyskocil

Omyl. Mám to tiež v byte na 2.posch. Ako si prišiel na to, že to mám v dome ?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Aha, neviem, tak ma to nejak napadlo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať