Zavrieť

Porady

prechod od paušálnych na dokladované výdavky a využívanie BÚ na podnikanie

Dobrý deň, posledné roky som robila manželovi paušálne výdavky, tým pádom som nerobila účtovníctvo. Tento rok však musím prejsť na dokladované výdavky. Problém mám s BÚčtom. Ide o to , že mu z neho sťahovali odvody a sem tam prišiel aj príjem naň. Tento účet však využíval aj na iné aktivity (rodinné platby, platby poistiek a príjem môjho rodičovského príspevku). V peňažnom denníku si viem PPD do pokladne na začiatku vložiť príslušnú sumu, ale čo mám robiť v kolónke Búčet, kde síce mám z minulého roku zostatok ale ked zaplatím z neho odvody na ďalší mesiac mi to teoreticky nevystačí na zaplatenie, v skutočnosti mi tam chodil rodičovský príspevok, tak mi poraďte, ako mám zapísať do denníka vklad na účet tak aby mi to neovplyvnilo výšku príjmu a aby to bolo zároveň v poriadku, pretože stav na Búčte v peňažnom denníku sa mi nebude nikdy zhodovať so skutočným zostatkom podľa výpisu. Dúfam, že to niekto vie. Vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

    AdelaS
    Ahoj,
    aký program používaš?
    V zásade v každom programe sa musí dať na príjmoch i výdavkoch z bankového účtu nastaviť položka, že ide o súkromnú potrebu a program ti to automaticky zaradí do pohybu, ktorý neovplyvňuje základ dane. Musíš sa pozrieť, aké možnosti sa ti ponúkajú, keď ideš zaúčtovať položku.
    Pomohlo?

    avusa je offline (nepripojený) avusa

    avusa
    Ďakujem, veľmi pekne, ja som len nevedela, ako mám účtovať súkromné položky z b.ú. ale už viem. Kedže robím účtovníctvo len manželovi, tak som si urobila peňažný denník do excelu presne taký ako ked kúpim v obchode, len mi niektoré sumy bude robiť samo. Tak zatiaľ ďakujem

    prechod od paušálnych na dokladované výdavky a využívanie BÚ na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.