Zavrieť

Porady

Rozšírenie okruhov živnosti na SRO

Zdravím,

chcem si rozšíriť živnosti na mojej SRO o remeselnú živnosť, avšak musím zdokladovať vzdelanie a prax. Vzdelanie mám také aké je potrebné, ale s tou praxou to bude zložitejšie. Od skončenia strednej školy som bol živnostník a potom konateľom v SRO, ktorá mala medzi živnosťami aj presne túto remeselnú živnosť. Zodpovedný zástupca tej remeselnej živnosti bol druhý konateľ. Jednalo sa o elektroinštalačné práce. Bol som tam konateľ vyše jedného roka. Teraz v svojej druhej SRO potrebujem rovnakú remeselnú živnosť, ale chcú odo mňa aj 1 rok praxe. Ak si vystavím vlastné potvrdenie o vykonávaní takých prác, a dám to podpísať aktuálnemu konateľovi, tak to bude platné ? Ale bol som tam písaný ako konateľ, nie zamestnanec.

Ďakujem vopred za odpoveď.
Naposledy upravil ikso23 : 29.02.12 at 13:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    ikso23 Pozri príspevok
    Zdravím,

    chcem si rozšíriť živnosti na mojej SRO o remeselnú živnosť, avšak musím zdokladovať vzdelanie a prax. Vzdelanie mám také aké je potrebné, ale s tou praxou to bude zložitejšie. Od skončenia strednej školy som bol živnostník a potom konateľom v SRO, ktorá mala medzi živnosťami aj presne túto remeselnú živnosť. Zodpovedný zástupca tej remeselnej živnosti bol druhý konateľ. Jednalo sa o elektroinštalačné práce. Bol som tam konateľ vyše jedného roka. Teraz v svojej druhej SRO potrebujem rovnakú remeselnú živnosť, ale chcú odo mňa aj 1 rok praxe. Ak si vystavím vlastné potvrdenie o vykonávaní takých prác, a dám to podpísať aktuálnemu konateľovi, tak to bude platné ? Ale bol som tam písaný ako konateľ, nie zamestnanec.

    Ďakujem vopred za odpoveď.
    Bude to platné. Nie je povinnosť aby konateľ bol zamestnancom. Ale môže ním byť.

    Rozšírenie okruhov živnosti na SRO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.