Zavrieť

Porady

Rozšírenie predmetu živnosti

Ahojte,

prosím Vás, mohli by ste mi povedať aký je postup, čo všetko je potrebné, keď chce s.r.o-čka rozšíriť predmet činnosti?

Tiež sa chcem uistiť, pozerala som zoznamy viazaných živností a nenašla som medzi nimi vedenie účtovníctva, znamená to, že to už je tiež voľná činnosť a teda netreba zodpovednú osobu ani nič podobné? Zahŕňa činnosť vedenie účtovníctva aj spracovanie miezd, alebo ako inakšie to treba definovať?

Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bendži
    Ahojte,

    prosím Vás, mohli by ste mi povedať aký je postup, čo všetko je potrebné, keď chce s.r.o-čka rozšíriť predmet činnosti?

    Tiež sa chcem uistiť, pozerala som zoznamy viazaných živností a nenašla som medzi nimi vedenie účtovníctva, znamená to, že to už je tiež voľná činnosť a teda netreba zodpovednú osobu ani nič podobné? Zahŕňa činnosť vedenie účtovníctva aj spracovanie miezd, alebo ako inakšie to treba definovať?

    Ďakujem za rady
    rozšírenie predmetu živnosti - treba vyplniť tlačivá a podať na OR , tlačivá sú na tomto linku http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=...v.sk/or/or.htm, treba vytlačiť všetko (viac strán) ale vyplniť len to čo sa mení, odniesť tam a čakať na zmenu.

    Na živnostenskom Ti dajú tiež info o účtovníckých prácach - aj tam treba nahlásiť rozšírenie.

    Naša firma má na účtovníctvo garanta, ale neviem či je ešte treba - ešte počkaj snáď niekto poradí.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ormika
    Vedenie účtovníctva je už možno... asi tak 2 roky voľná živnosť. Bohužiaľ.
    No v jeho prípade bohušťastie - nemusí sa trápiť s odborným garantom....

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    No v jeho prípade asi hej, keď som si ja zakladala živnosť, tak bolo treba mať potvrdenú prax, nepamätám si koľko rokov, maturitu a čo ja viem ešte aké potvrdenia. Bola to živnosť viazaná. Dnes môže na živnosť robiť hocikto účtovníctvo. A aj takí, ktorí si spravia týždňové kurzy a o účtovníctve nemajú ani potuchy. Ale tak čo už? Nič s tým nenarobíme . A vravím toto všeobecne, neútočím na prvý príspevok, resp. otázku.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    V tomto smere by nebol problém, pretože mám z účtovníctva maturitu, vysokú školu a teraz už aj nejakú tú prax, takže to nie je o tom, že by som hľadala cesty ako sa vyhnúť zodpovednej osobe či garantovi, len vyslovene zbieranie informácií :-)

    Ďakujem za odpovede a ak má niekto ďalšie rady, budem len rada :-)

    Napríklad povinnosť informácie do obchodného registra je zrejme jasná, no ak správne uvažujem, to bude až posledný krok po rozšírení živnostenského oprávnenia. Neviem, či je toto celkom správne, opravte ma:

    1. podám žiadosť na živnostenský úrad o začatie? živnosti - v podstate ja potrebujem rozšíriť živnosť - na činnosti, ktoré si vyberiem
    2. k žiadosti musím priložiť?
    určite je tam kolok, myslím 1000 Sk
    zápisnica z valného zhromaždenia, kde boli vybrané činnosti odsúhlasené
    (čiže tým sa mi ako prvý bod dostáva valné zhromaždenie)
    výpis z OR?
    ešte niečo ďalšie?
    3. po schválení živností ohlasujem do OR

    to je tak veľmi stručne, tak prosím doplňte, čo mi uniká
    Naposledy upravil bendži : 27.01.06 at 12:02

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    ormika
    No v jeho prípade asi hej, keď som si ja zakladala živnosť, tak bolo treba mať potvrdenú prax, nepamätám si koľko rokov, maturitu a čo ja viem ešte aké potvrdenia. Bola to živnosť viazaná. Dnes môže na živnosť robiť hocikto účtovníctvo. A aj takí, ktorí si spravia týždňové kurzy a o účtovníctve nemajú ani potuchy. Ale tak čo už? Nič s tým nenarobíme . A vravím toto všeobecne, neútočím na prvý príspevok, resp. otázku.
    V pohode, bolo to brané ako všeobecné konštatovanie a máš pravdu

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    bendži
    Ahojte,

    prosím Vás, mohli by ste mi povedať aký je postup, čo všetko je potrebné, keď chce s.r.o-čka rozšíriť predmet činnosti?

    Tiež sa chcem uistiť, pozerala som zoznamy viazaných živností a nenašla som medzi nimi vedenie účtovníctva, znamená to, že to už je tiež voľná činnosť a teda netreba zodpovednú osobu ani nič podobné? Zahŕňa činnosť vedenie účtovníctva aj spracovanie miezd, alebo ako inakšie to treba definovať?

    Ďakujem za rady
    Ak cheš rozšíriť predmet činnosti s.r.o., musíš mať:

    1. rozhodnutie VZ s.r.o. o zmene premetov činnosti,
    1. nový živnostenský list s novými predmetmi činnosti (ohlásenie PO),
    2. úplné znenie spoločenskej zmluvy so zmenenými predmetmi činnosti v 2 vyhotoveniach, ktoré priložíš k návrhu zmien do OR (overený podpis konateľa na úplných zneniach spoločenských zmlúv).

    Na vedenie účtovníctva nepotrebuješ zodpovedného zástupcu - je to voľná živnosť.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    bendži
    Ahojte,

    prosím Vás, mohli by ste mi povedať aký je postup, čo všetko je potrebné, keď chce s.r.o-čka rozšíriť predmet činnosti?

    Tiež sa chcem uistiť, pozerala som zoznamy viazaných živností a nenašla som medzi nimi vedenie účtovníctva, znamená to, že to už je tiež voľná činnosť a teda netreba zodpovednú osobu ani nič podobné? Zahŕňa činnosť vedenie účtovníctva aj spracovanie miezd, alebo ako inakšie to treba definovať?

    Ďakujem za rady
    Ak chceš rozšíriť predmet činnosti s.r.o., musíš mať:

    1. rozhodnutie VZ s.r.o. o zmene premetov činnosti,
    1. nový živnostenský list s novými predmetmi činnosti (ohlásenie PO),
    2. úplné znenie spoločenskej zmluvy so zmenenými predmetmi činnosti v 2 vyhotoveniach, ktoré priložíš k návrhu na zápis zmien do OR (overený podpis konateľa na úplných zneniach spoločenských zmlúv).

    Na vedenie účtovníctva nepotrebuješ zodpovedného zástupcu - je to voľná živnosť.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    bendži
    V tomto smere by nebol problém, pretože mám z účtovníctva maturitu, vysokú školu a teraz už aj nejakú tú prax, takže to nie je o tom, že by som hľadala cesty ako sa vyhnúť zodpovednej osobe či garantovi, len vyslovene zbieranie informácií :-)

    Ďakujem za odpovede a ak má niekto ďalšie rady, budem len rada :-)

    Napríklad povinnosť informácie do obchodného registra je zrejme jasná, no ak správne uvažujem, to bude až posledný krok po rozšírení živnostenského oprávnenia. Neviem, či je toto celkom správne, opravte ma:

    1. podám žiadosť na živnostenský úrad o začatie? živnosti - v podstate ja potrebujem rozšíriť živnosť - na činnosti, ktoré si vyberiem
    2. k žiadosti musím priložiť?
    určite je tam kolok, myslím 1000 Sk
    zápisnica z valného zhromaždenia, kde boli vybrané činnosti odsúhlasené
    (čiže tým sa mi ako prvý bod dostáva valné zhromaždenie)
    výpis z OR?
    ešte niečo ďalšie?
    3. po schválení živností ohlasujem do OR

    to je tak veľmi stručne, tak prosím doplňte, čo mi uniká
    nesuhlasim s kolkom. Mne na zivnostenskom povedali, ze za kazdu rozsirovanu cinnost sa plati 500,- Sk kolok. Za rozsirenie dvoch cinnosti som zaplatila 1000,- .

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Pri akciovej spoločnosti musím mať rozhodnutie predstavenstva o rozšírení živnosti alebo rozhodnutie valného zhromaždenia akcionárov?
    S kolkami na živnostenskom úrade je to pre informáciu tak, že sa platí 1000 Sk bez rozdielu, koľko činností sa dopĺňa. My sme dopĺňali teraz v júni 4 činnosti a platilo sa 1000 Sk.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    alušik
    Pri akciovej spoločnosti musím mať rozhodnutie predstavenstva o rozšírení živnosti alebo rozhodnutie valného zhromaždenia akcionárov?
    S kolkami na živnostenskom úrade je to pre informáciu tak, že sa platí 1000 Sk bez rozdielu, koľko činností sa dopĺňa. My sme dopĺňali teraz v júni 4 činnosti a platilo sa 1000 Sk.
    Musí byť rozhodnutie akcionárov, čiže valného zhromaždenia.

    dazl je offline (nepripojený) dazl

    dazl
    Vie mi niekto poradiť, ako je to s rozšírením predmetu činnosti, ak ide o
    právnickú osobu (s.r.o.) a chce rozšíriť predmet činnosti o poľnohospodársku prvovýrobu (u fyzickej osoby ide o samostatne hospodáriaceho roľníka a fyzickej osobe vydáva na to povolenie Mestský úrad). My sme s.r.o., chceme podnikať v pestovaní hrozna a výrobe vína a vraj sa na poľnohospodársku výrobu pre s.r.o. nevydáva živnostenský list.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    ajobs
    Musí byť rozhodnutie akcionárov, čiže valného zhromaždenia.
    Ach, jo. Myslela som, že to tak bude. Ďakujem za radu.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    yukaya Pozri príspevok
    vie niekto čo treba ked živnostnik chce rozsirit zivnost?
    Myslím, že teraz si treba vybaviť ďalší živnostenský list. Ostatné podľa druhu živnosti.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    yukaya Pozri príspevok
    vie niekto čo treba ked živnostnik chce rozsirit zivnost?
    Požiadať príslušný ŽÚ o vydanie ŽL. Poplatky a doklady podľa druhu predmtu podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.