Zavrieť

Porady

PHM na konci roka

prosím poradte mi , benzin ktorý mi zostava na konci roka v nádrži treba ho evidovať v sklade napríklad 15 ,56 litrov- čiže prijať ho príjemkou na sklad a potom v novom roku vydať ho výdajkou . Ako sa to má správne robiť????????? Potom treba sai zostatok uvádzať vo výkaze o majetku a záväzkoch na riadku 04 Zásoby- materiál. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Myslím, že také malé množstvo netreba dávať do výkazu, pokiaľ nevedieš skladové karty a nemáš toho materiálu na sklade viac. Ak je v nádrži, brala by som to ako že sa už používa a už nemôže byť na sklade.

    HEČER je offline (nepripojený) HEČER

    HEČER
    Môj manžel podniká v oblasti chladiarenstva tak musí viesť sklad ,v ktorom má náhradné diely na sklade. Ja som si myslela že by som to mohla dať na sklad a mala by som s tým pokoj. Ale na druhej strane si myslím že je to obhájiteľníé aj to, že sa používa.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Benzín v nádrži sa neeviduje ako zásoba a ani sa základ dane neopravuje o zostatok v nádrži k 31.12.2011 cez uzávierkové operácie.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Katarina Pozri príspevok
    Benzín v nádrži sa neeviduje ako zásoba a ani sa základ dane neopravuje o zostatok v nádrži k 31.12.2011 cez uzávierkové operácie.
    Ja mám zostatok na konci roka väčšie množstvo nafty. Dala som to normálne do VOZD pri nákupe a zostatok som vyčíslila vo výkaze o majetku a záväzkoch ako zásobu na konci roka. Nerozumiem, čo píšeš o opravovaní základu dane cez uzávierkové operácie? Môžete mi to vysvetliť? Ďakujem.Ide o naftu do traktora.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príroda Pozri príspevok
    Ja mám zostatok na konci roka väčšie množstvo nafty. Dala som to normálne do VOZD pri nákupe a zostatok som vyčíslila vo výkaze o majetku a záväzkoch ako zásobu na konci roka. Nerozumiem, čo píšeš o opravovaní základu dane cez uzávierkové operácie? Môžete mi to vysvetliť? Ďakujem.Ide o naftu do traktora.
    Príroda, väčšie množstvo = kolko ? Ide o naftu v nádrži mot.vozidla alebo v sudoch ?
    Katka písala o nafte v nádrži .

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Nie v nádrži, je to 800 litrov v sudoch, v bandaskách , čo spotrebuje asi za dva mesiace. Kúpil ju do zásoby, preto som dala zostatok do výkazu, inak skladovú evidenciu nevedie. Nahrádza ju na naftu zošiť, kde sa denne vedú pohyby, teda zmeny stavu materiálu ako na karte. Iný taký materiál nemá, nakúpi len to, čo hneď dá do spotreby, či používania. Keď na konci roka zostávalo malé množstvo v nádrži, to som samozrejme vo výkaze neuvádzala. Teraz to bolo prvý krát také veľké množstvo. Pripomínam ,že hovorím o traktor, kde sa vmestí oveľa viac ako do auta.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príroda Pozri príspevok
    Nie v nádrži, je to 800 litrov v sudoch, v bandaskách , čo spotrebuje asi za dva mesiace. Kúpil ju do zásoby, preto som dala zostatok do výkazu, inak skladovú evidenciu nevedie. Nahrádza ju na naftu zošiť, kde sa denne vedú pohyby, teda zmeny stavu materiálu ako na karte. Iný taký materiál nemá, nakúpi len to, čo hneď dá do spotreby, či používania. Keď na konci roka zostávalo malé množstvo v nádrži, to som samozrejme vo výkaze neuvádzala. Teraz to bolo prvý krát také veľké množstvo. Pripomínam ,že hovorím o traktor, kde sa vmestí oveľa viac ako do auta.
    Potom máš výkaz o majetku v poriadku. Úpravou základu dane sa rozumie preúčtovanie z daňových výdavkov do nedaňových. To sa robí v podvojnom účtovníctve, ak firma účtuje spôsobom B.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Si zlatá, výkaz viem, že je v poriadku. Ide mi hlavne o to, či tom môžem nechať v celej sume vo VOZD ako to mám?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príroda Pozri príspevok
    Si zlatá, výkaz viem, že je v poriadku. Ide mi hlavne o to, či tom môžem nechať v celej sume vo VOZD ako to mám?
    Ano, môžeš. V JU je to VOZD dňom zaplatenia, nie dňom spotreby (výnimku tvoria len stravné lístky, tie nie je možné kupovať do zásoby a hneď účtovať ako VOZD)

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Veľmi pekne ďakujem za ochotu, potešila si ma. Prečítala som si odkaz, ani mne sa nedala Tebe odoslať SS. Poslala som Ti žiadosť o priateľstvo, veľmi na tejto stránke tieto veci neovládam ale rada by som sa s tebou bližšie zoznámila. Prajem pekný večer a veľa úspechov v práci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.