Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň,mám príjem 4216.05,odvody 564.78.Mám nárok na zamestnaneckú prémiu?
Pri vypĺňaní tlačiva na internete -nie,ale niekde som čítala,že áno...
Ja viem,že nárok na ZP je od príjmu 1902 do 4110 eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marika0210 Pozri príspevok
    Dobrý deň,mám príjem 4216.05,odvody 564.78.Mám nárok na zamestnaneckú prémiu?
    Pri vypĺňaní tlačiva na internete -nie,ale niekde som čítala,že áno...
    Ja viem,že nárok na ZP je od príjmu 1902 do 4110 eur.
    Podľa Zákona o DzP §32a nemáš nárok.
    § 32a
    Zamestnanecká prémia

    (1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za príslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
    a) vzniká, ak
    1. dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti uvedené v § 5 ods. 1 písm. a) a f), vykonávanej len na území Slovenskej republiky (ďalej len "posudzované príjmy"), v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy, 123)
    2. poberal posudzované príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov,
    3. neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 pri príjmoch, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43,
    4. nepoberal príjmy uvedené v § 3 ods. 2 písm. c) a d), § 5 ods. 1 písm. b) až e), g) a h), § 5 ods. 3 a § 5 ods. 7 písm. i),
    5. nepoberal iné zdaniteľné príjmy (§ 6 až 8) okrem príjmov uvedených v treťom bode,
    6. nie je na začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia poberateľom dôchodku (§ 11 ods. 6) alebo dôchodok nebol tomuto daňovníkovi priznaný spätne k začiatku príslušného zdaňovacieho obdobia a
    7. suma vypočítaná podľa odseku 3 je kladné číslo,
    b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)

    Marika0210 je offline (nepripojený) Marika0210

    Marika0210
    Myslela som si,ale poplietol ma tento článok:
    Výška zamestnaneckej prémie za rok 2011


    Výška zamestnaneckej prémie nepriamoúmerne závisí od dosiahnutých príjmov zamestnanca. Pre rok 2010 sa bude jednať o dve príjmové skupiny:
    • zamestnanci s ročným príjmom od 1 902,00 do 3 804,00 eur
    • a zamestnanci s ročným príjmom nad 3 804,00 eur.
    Príjem od 1 902,00 do 3 804,00 eur
    U zamestnancov, ktorí dosiahnu príjem v rámci tohto pásma (napr. 2 000, 2400,...3545 eur) sa zamestnanecká prémia vypočíta podľa vzorca:
    (nezdaniteľná časť ZD* na daňovníka – ZD* z minimálnej mzdy) x 0,19

    Zamestnanecká prémia tak pre všetkých zamestnancov, ktorí dosiahli v roku 2011 príjmy v pásme od 1 902,00 do 3 804,00 eur predstavuje 50,34 eura za 12 mesiacov.
    Príjem nad 3 804,00 eur
    Prípade, že má zamestnanec vyšší príjem ako 3 804,00 eur, vypočítava sa zamestnanecká prémia podľa vzorca:

    (nezdaniteľná časť ZD* na daňovníka – ZD* daňovníka) x 19 %

    Príklad:
    Príjem pána Kováča za rok je 4 300 eur a splnil všetky podmienky pre získanie nároku na zamestnaneckú prémiu. Aby sme získali základ dane, musíme od dosiahnutých príjmov odpočítať poistné (13,4 %). ZD pána Kováča tak predstavuje 3 723,80 eur.
    Zamestnanecká prémia pána Kováča predstavuje 31,26 eur ((3559,30 – 3 723,80)x 19 %)).
    Výška zamestnaneckej prémie sa zaokrúhľuje nahor.



    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Marika, odkial máš takýto článok?
    Predposledný riadok - výpočet- tam už sama vidíš, že je to blud.. vychádza tam mínusové číslo...

    Marika0210 je offline (nepripojený) Marika0210

    Marika0210
    Zamestnanecká prémia za rok 2011 - Finance.sk
    Zamestnanecká prémia tak predstavuje príspevok zo štátneho rozpočtu, ktorý sa poskytuje za presne stanovených podmienok.
    www.finance.sk/dane/informacie/zamestnanecka-premia/
    Marika0210 myslím,že týmto len popletú ľudí

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Marika, na tejto stránke sa často vyskytujú chyby.. aj v článku o daňovom bonuse je uvedené, že nárok má len ten, kto má príjmy do výšky 3804 eur, čo je tiež blud..

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    na uvedenej stránke sú viaceré nepravdivé - nepresné informácie - iba mýlia ľudí

    brkova je offline (nepripojený) brkova

    brkova
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mám nárok na zamestnaneckú prémiu, keď môj príjem zo zamestnania bol 3329,23 €, ale okrem toho som mala príjem aj z prenájmu a to v sume 2300,- €. Ďakujem za radu.

    mapper je offline (nepripojený) mapper

    mapper
    Zdravím, - ak máte prenájom, nemáte nárok na zamestnaneckú prémiu.

    Okrem vyššieho platu môže zamestnanec prísť o prémiu aj v prípade, že má nejaké iné príjmy, ktoré získanie prémie vylučujú. Žiadateľ o prémie nemôže mať napríklad príjmy z podnikania, prenájmu či z kapitálového majetku. Získať peniaze nemôžu ani tí zamestnanci, ak na udržanie ich pracovného miesta prispel v minulom roku štát.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.