Zavrieť

Porady

Pristavba

Ahojte poradaci,

poprosim o radu:

mam klienta, ktory prevadzkuje vyrobu cukrarenskych vyrobkov v rodinnom dome. Ten nie je zaradeny do obchodneho majetku,
ani si ho neprenajimaju, platia energie. Teraz si k domu postavili malicku pristavbu na skladove ucely. celkova suma nakladov bez DPH je nieco cez
750EUR. Mam to zaradit a odpisovat? ak ano tak ako? ako budovu? to sa mi zda ale divne, taku sumu odpisovat 20 rokov.
a ak nie, tak to mozem dat do rezie?

vie mi niekto prosim poradit? neviem ani poriadne, co ta pristavba obnasa, ale myslim, ze len nejaka jedna priecka ...nakup tvori stavebny material...muriva, tmely, lepisla, tvarnice, dvere a podlahovina.
pekne prosim, poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

    AdelaS
    Ahoj,
    podľa mňa by sa to mohlo zaradiť ako dlhodobý drobný hmotný majetok, nakoľko cena nepresahuje 1 700 €, ale načo si zbytočne komplikovať život. Naviac podľa funkcie by asi išlo o technické zhodnotenie pôvodnej stavby a tu by sa to komplikovalo ešte viac. Ja by som to určite dala do réžie, nakoľko je to obstarané preukázateľne v súvislosti s podnikaním.

    bubusko je offline (nepripojený) bubusko

    bubusko
    Ahoj, velmi pekne dakujem, takto sa to aj mne zda najlepsie. len dufam ze tento isty nazor budu zdielat aj danovaci.....dakujem krasne!!!!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.