Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2011

anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť

Môžem vykonať ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý bol u nás zamestnaný od 17.03.2011 do 31.12.2011, mal podpísané vyhlásenie... ale v mesiacoch od 1-3/2011 pracoval na dohodu u iného zamestnávateľa ...potvrdenie mi priniesol.

Ďakujem
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Samozrejme mozes.
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

ďakujem veľmi pekne :-))
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

prosím poradte... mám zamestnanca, ktorý mi neskoro nahlásil... že jeho dcera už skončila školu...tym pádom som mu uplatnila daňový bonus aj za september 2011...ako mám postupovať v ročnom zúčtovaní???

mám mu ponechať výšku daňového bonusu..ako mal uplatnenú počas roka?? teda 181,65 eur, alebo mu ju mám ponížiť o ten jeden mesiac (september) kedy už nemál nárok .. dakujem
Naposledy upravil anmi : 02.03.12 at 06:09
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

..ďalší prípad..
... nie som si celkom ista..
... zamestnanec si uplatňoval danový bonus na dcéru v období 1-8/2011 (to je v pohode...mal naň nárok)... ale v ročnom zúčtovaní si chce daňový bonus douplatniť za mesiace 9-12/2011... doniesol mi potvrdenie o štúdiu, v ktorom je napísané že: potvrdzujeme, že Monika ... bola žiačkou dennéh štúdia v Spojenej škole, org. zložky: Stredná odborná škola strjníck, 3 - ročného učebného odboru: technicko-administratívny pracovník od 01.09.2008 do 31.08.2011. Doklasifikovanie za 3. ročník absolvovala do 31.12.2011. Na záverečné učňovské skúšky bude pozvaná v júni 2012.

Otázka znie: môže si douplatniť daňový bonus aj za mesiace 9-12/2011???

Ďakujem veľmi pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

anmi Pozri príspevok
..ďalší prípad..
... nie som si celkom ista..
... zamestnanec si uplatňoval danový bonus na dcéru v období 1-8/2011 (to je v pohode...mal naň nárok)... ale v ročnom zúčtovaní si chce daňový bonus douplatniť za mesiace 9-12/2011... doniesol mi potvrdenie o štúdiu, v ktorom je napísané že: potvrdzujeme, že Monika ... bola žiačkou dennéh štúdia v Spojenej škole, org. zložky: Stredná odborná škola strjníck, 3 - ročného učebného odboru: technicko-administratívny pracovník od 01.09.2008 do 31.08.2011. Doklasifikovanie za 3. ročník absolvovala do 31.12.2011. Na záverečné učňovské skúšky bude pozvaná v júni 2012.

Otázka znie: môže si douplatniť daňový bonus aj za mesiace 9-12/2011???

Ďakujem veľmi pekne
Vyžiadaj si od zamestnanca potvrdenie, dokedy mu bol vyplatený PnD z UPSVaR.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
anmi Pozri príspevok
prosím poradte... mám zamestnanca, ktorý mi neskoro nahlásil... že jeho dcera už skončila školu...tym pádom som mu uplatnila daňový bonus aj za september 2011...ako mám postupovať v ročnom zúčtovaní???

mám mu ponechať výšku daňového bonusu..ako mal uplatnenú počas roka?? teda 181,65 eur, alebo mu ju mám ponížiť o ten jeden mesiac (september) kedy už nemál nárok .. dakujem
v RZD to treba upraviť a ponížiť mu ten dan.bonus, takže v konečnom dôsledku ho zamestnanec vráti
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
anmi Pozri príspevok
..ďalší prípad..
... nie som si celkom ista..
... zamestnanec si uplatňoval danový bonus na dcéru v období 1-8/2011 (to je v pohode...mal naň nárok)... ale v ročnom zúčtovaní si chce daňový bonus douplatniť za mesiace 9-12/2011... doniesol mi potvrdenie o štúdiu, v ktorom je napísané že: potvrdzujeme, že Monika ... bola žiačkou dennéh štúdia v Spojenej škole, org. zložky: Stredná odborná škola strjníck, 3 - ročného učebného odboru: technicko-administratívny pracovník od 01.09.2008 do 31.08.2011. Doklasifikovanie za 3. ročník absolvovala do 31.12.2011. Na záverečné učňovské skúšky bude pozvaná v júni 2012.

Otázka znie: môže si douplatniť daňový bonus aj za mesiace 9-12/2011???

Ďakujem veľmi pekne
vyzerá to tak, že by na to mal nárok... ale najistejšie bude ak donesie z UPSVaR doklad, ako dlho poberal rodinné prídavky. Ak do konca roka, tak aj ty mu douplatňuješ bonus do konca roka
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

Ďakujem :-))
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jacekova Pozri príspevok
vyzerá to tak, že by na to mal nárok... ale najistejšie bude ak donesie z UPSVaR doklad, ako dlho poberal rodinné prídavky. Ak do konca roka, tak aj ty mu douplatňuješ bonus do konca roka
Mám opačný níázor - nemá nárok na doplatenie DB. Nárok zanikol posledným mesiacom školských prázdnin ... Uvidíme, ako nárok posúdi UPSVaR
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

veronikasad Pozri príspevok
Mám opačný níázor - nemá nárok na doplatenie DB. Nárok zanikol posledným mesiacom školských prázdnin ... Uvidíme, ako nárok posúdi UPSVaR
Tiež som sa prikláňala skôr k tomu, že by mal mať nárok iba do 8/2011, ale sama som zvedavá...ako to posúdi UPSVaR
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

Kočky ... a čo hovoríte na vykonanie ročného zúčtovania zamestnancovi...ktorý k nám nastúpil 1.6.2011 (podpísal vyhlásenie), ale kým k nám nastúpil bol študent... štúdium ukončil vykonaním štátnej skúšky (26.5.2011) - akademický titul - bakalár...

..otázka znie... môžem mu vykonať ročné zúčtovanie??? Musí mi doniesť ešte nejaké dokumenty???

Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

anmi Pozri príspevok
Kočky ... a čo hovoríte na vykonanie ročného zúčtovania zamestnancovi...ktorý k nám nastúpil 1.6.2011 (podpísal vyhlásenie), ale kým k nám nastúpil bol študent... štúdium ukončil vykonaním štátnej skúšky (26.5.2011) - akademický titul - bakalár...

..otázka znie... môžem mu vykonať ročné zúčtovanie??? Musí mi doniesť ešte nejaké dokumenty???

Ďakujem
môžeš...zrazená daň sa mu vráti
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anmi Pozri príspevok
Kočky ... a čo hovoríte na vykonanie ročného zúčtovania zamestnancovi...ktorý k nám nastúpil 1.6.2011 (podpísal vyhlásenie), ale kým k nám nastúpil bol študent... štúdium ukončil vykonaním štátnej skúšky (26.5.2011) - akademický titul - bakalár...

..otázka znie... môžem mu vykonať ročné zúčtovanie??? Musí mi doniesť ešte nejaké dokumenty???

Ďakujem
Ak oň požiadal, RZD mu treba vykonať. Žiadne dokumenty, okrem podpísanej žiadosti k tomu netreba.
1 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

Tweety Pozri príspevok
Ak oň požiadal, RZD mu treba vykonať. Žiadne dokumenty, okrem podpísanej žiadosti k tomu netreba.
Ďakujem
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

drobeceva Pozri príspevok
môžeš...zrazená daň sa mu vráti
Ďakujem
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

...no a dúfam, že posledné zauzlenie.. pri mojom vykonávaní ročného zúčtovania

...zamestnanec si chce uplatniť NČZD na manželku... (dátum uzavretia manželstva je 02.04.2011)... doniesol mi od nej POTVRDENIE ... zo zamestnania za obdobie 1-3/2011 (úhrn zúčt. a vyplat. príjmov 1662,19 EUR, čiastkový základ dane ... 1439,54EUR, úhrn preddavkov 116,38 EUR, náhrada príjmu pri dočasnej PN v sume 112,27 EUR), ďalej mi doniesol potvrdenie zo soc. poisťovne... že v období od 03/2011 do 8/2011 - poberala nemocenské v sume 2040,50 EUR a v období od 08/2011 do 12/2011 - poberala materské v sume 1918,40 EUR ... to znamená že celkom 3958,90 EUR (nemoc. + mat.)
...viem že na manželku si može uplatníť NČZD iba za tie mesiace na začiatku ktorých spĺňaju podmienky...
...myslim si.. že si na manželku v tomto prípade nemôže uplatniť NČZD, pretože jej vlastný príjem je väčší ako ročná výška NČZD..

...myslím si správne??
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

anmi Pozri príspevok
...no a dúfam, že posledné zauzlenie.. pri mojom vykonávaní ročného zúčtovania

...zamestnanec si chce uplatniť NČZD na manželku... (dátum uzavretia manželstva je 02.04.2011)... doniesol mi od nej POTVRDENIE ... zo zamestnania za obdobie 1-3/2011 (úhrn zúčt. a vyplat. príjmov 1662,19 EUR, čiastkový základ dane ... 1439,54EUR, úhrn preddavkov 116,38 EUR, náhrada príjmu pri dočasnej PN v sume 112,27 EUR), ďalej mi doniesol potvrdenie zo soc. poisťovne... že v období od 03/2011 do 8/2011 - poberala nemocenské v sume 2040,50 EUR a v období od 08/2011 do 12/2011 - poberala materské v sume 1918,40 EUR ... to znamená že celkom 3958,90 EUR (nemoc. + mat.)
...viem že na manželku si može uplatníť NČZD iba za tie mesiace na začiatku ktorých spĺňaju podmienky...
...myslim si.. že si na manželku v tomto prípade nemôže uplatniť NČZD, pretože jej vlastný príjem je väčší ako ročná výška NČZD..

...myslím si správne??
veru, tak...príjem je vyšší ako NČD
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

drobeceva Pozri príspevok
veru, tak...príjem je vyšší ako NČD
fúúúúúúúúúúúha... ale som dobra
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

drobeceva .... ďakujem :-))
0 0
anmi anmi

anmi je offline (nepripojený) anmi

...všetkym mojím poradcom ešte raz veľmi pekne ďakujem ... a prajem pekný zvyšok dňa a ešte krajší víkend
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať