Zavrieť

Porady

Písanie klávesových skratiek ALT+číslo

Dobrý deň.
Obraciam sa na Vás o radu. Kúpila som si notebook a neviem prísť na to ako písať špec. znaky a obrázky.
Napr. alt+1 = smailik, alt+3 = srdce, .... a pod.
Prosím o postup a radu ako na to.
Za pomoc vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    http://www.klavesoveskratky.sk/klavesoveskratkyalt.html
    Zaoberám sa IT technológiami používanými v telekomunikačnom biznise. ...viac Rudolf Kubík
    Kombináciou kláves: "fn+numlock" zaktivuješ numerickú klávesnicu umiestnenú medzi písmenkami - to v prípade keď nemáš numerickú oddelenú, čo asi nemáš keďže popisuješ tento problém. Keď chceš prestat používať túto klavesnicu znova musíš stlačit "fn+numlock"

    fn - zvyčajne sa nachádza vľavo dole.
    numlock - niekedy môže byť zobrazené na klávesnici nejakým piktogramom napríklad: "(123)".
    numerická klávesnica - na úzkych klávesniciach býva na tlačítkach okolo písmen j,k,l a zvyčajne je inou farbou.

    Neviem to lepšie slovne popísať

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sthruska Pozri príspevok
    Ja to chápem ináč. Smaiklíky nie sú ALT + nejaké číslo. Je to postupnosť nejakých znakov. Napr., ovšem bez medzier

    : ) - : ( - ; )
    A vyskúšal si to vôbec? Vyzerá to takto.
    ☺☻♥♦♣
    Zaoberám sa IT technológiami používanými v telekomunikačnom biznise. ...viac Rudolf Kubík
    KoxXxo Pozri príspevok
    Použi mapu znakov: stlač WIN+R, napíš " charmap ", OK. Pri každom znaku je uvedená jeho skratka.
    Ona klávesové skratky vie, pýta sa na to ako ich zadať z klávesnice.
    Pred tým to vedela teraz nie, lebo jej zariadenie absentuje numerickou klávesnicou.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ujo google nefunguje?

    Dodatok:
    ahaaa, alebo si potreboval info podomnou....som opäť raz nepochopila zadanie
    Naposledy upravil tictac7 : 02.03.12 at 08:21 Dôvod: Dodatok

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja to chápem ináč. Smaiklíky nie sú ALT + nejaké číslo. Je to postupnosť nejakých znakov. Napr., ovšem bez medzier

    : ) - : ( - ; )
    Zaoberám sa IT technológiami používanými v telekomunikačnom biznise. ...viac Rudolf Kubík
    Chápeš to teda zle , adadean sa pýta na znaky: ☺☻♥♦♣♠•◘○◙♂♀♪♫☼► ↕‼¶§▬↨... alt+1, alt+2, ...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    KoxXxo Pozri príspevok
    Ty sedíš pri nej? Nikde som sa nedočítal že nemá num. klávesnicu.
    Asi si nevidel ešte notebook. Na všetkých nebýva numerická klávesnica. A ak to predtým išlo na dva kliky, tak má teraz vypisovať "charmap"? To si fakt pomohol.

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Máš pravdu, v živote som nevidel NTB. Zadávateľka nikde neuviedla že nemá num. kl. a dokonca sa pýta na "Písanie klávesových skratiek ALT+číslo". Ten charmap som uviedol preto, že tam si vieš zistiť skratky k symbolom, nie preto aby ho stále používala. Aj Ty mňa.
    Zaoberám sa IT technológiami používanými v telekomunikačnom biznise. ...viac Rudolf Kubík
    Čítam medzi riadkami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.