Zavrieť

Porady

sídlo firmy totožné s trvalým bydlisko štatutára

Ahojte, potrebujem súrne poradiť. Ak sídlo s.r.o. je rovnaké ako je trvalé bydlisko jediného štatutára a konateľa, môže si do nákladov uplatniť výmenu bezpečnostných vchodových dverí? A ak áno, tak v akej výške? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nie, byt nie je majetkom firmy....Len sídlo firmy je na tej adrese. Názory sa totiž rôznia. Vraj si môže uplatniť nejakú čiastku z toho a dokonca aj určité percento z el. energie si môže uplatniť do nákladov. Len nikde sa k tomu nemôžem dopátrať

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Daniela33 Pozri príspevok
    nie, byt nie je majetkom firmy....Len sídlo firmy je na tej adrese. Názory sa totiž rôznia. Vraj si môže uplatniť nejakú čiastku z toho a dokonca aj určité percento z el. energie si môže uplatniť do nákladov. Len nikde sa k tomu nemôžem dopátrať
    ...akože, nehnevaj sa na mňa, ale deklaruješ tu o sebe, že si účtovník. Ako môžeš zaúčtovať do oprávnených výdavkov opravu alebo výmenu nejakej súčasti majetku, ktorý nie je Tvojim majetkom, nemáš právo nakladania s ním...
    ..."vraj" neexistuje. Áno, možeš si dať do nákladov, keď sa prihlásiš ako FO na DÚ a s.r.o. to budeš fakturovať. Ale nezabudni ešte tú časť bytu vyňať z bytového fondu, platiť daň z nehnuteľnosti ako nebytový priestor a elektrinu ako firma a nie byt.... A aj keď toto všetko spravíš, vchodové dvere do nákladov s.r.o. nedostaneš - ani ich časť...
    Naposledy upravil tictac7 : 02.03.12 at 09:41
    ..ako podľa mňa to tiež nie je reálne, ale rozprávala som sa s viacerými a každý tvrdí niečo iné...preto to slovíčko VRAJ....len som sa potrebovala utvrdiť v tom, že to možné nie je....myslím si, že je lepšie sa na to opýtať

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    s.r.o. by mala mať s občanom /v tomto prípade s majiteľom bytu/ uzatvorenú dohodu o nájme. v nej dohodnú čo je predmetom nájmu a kto čo bude financovať. ak s.r.o. zafinancuje náklady občanovi, musí to mať uvedené v zmluve. netreba zabúdať, že aj občanovi vyplývajú z príjmov z prenájmu ďalšie povinnosti. treba zvážiť čo je lepšie. náklady s.r.o alebo vyšší príjem občana. v prípade jednoosobovej s.r.o., ktorá má sídlo v byte občana, ktorý je zároveň konateľom by som to zvažovala ešte viac.

    sídlo firmy totožné s trvalým bydlisko štatutára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.