Zavrieť

Porady

Zaokrúhľovanie v účtovnom programe kros?

Môžete mi prosím niekto poradiť ako je to so zaokruhľovaním? Rátala som si daň z prijmu ručne a pre istotu som si to hodila do účtovného programu kross ale tam mi to zaokrúhlilo smerom nahor všetko. Je to správne pretože zákon o dani z príjmov má stanovené ako sa zaokrúhľuje. Teraz čo je vlastne správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Veď to nie sú príjmy, ale NČZD - 3559,30€.

    Ak ti zle vykazuje (zaokruhluje) príjmy a výdaje v odd. VI. typu B - klikni na ikonku "doplň údaje z výkazu PaV".
    podľa § 47 zákona o dani z príjmov sa základ dane, nepeňažný príjem a preddavku na daň , zdaniteľná mzda a daň zaokruhľujú na eurocenty nadol.
    Nezdaniteľné časti základu dane a daňový bonus sa zaokruhľujú na eurocenty nahor.
    Iné prepočty sa vykonajú s presnosťou na dve desatinné miesto, čiže klasicky matematicky ak som to správne pochopila.
    V r. 82 je NČZD ale tu bol základ dane zo závislej činnosti 24587,22.
    Výpočet 8193,796-(24587,22/4) = 8193,796 - (6146,805 t.j. 6146,81) = 2046,986 t.j., 2046,99... podľa zaokrúhľovanie a mojich výpočtov.
    Kros mi udal 2047,00.
    A čo je správne?
    Môžete mi prosím Vás niekto v tomto poradiť ako to mám správne zaokrúhliť?
    Veľmi pekne ďakujem:-)

    Zaokrúhľovanie v účtovnom programe kros?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.