Zavrieť

Porady

rakovina zaludka

aka je pravdepodobnost ze mam rakovinu zaludka ked mam 23 rokov? zmensila sa mi trochu chut do jedla, stolicu mam normalnu hnedu, a obcasne pobolievanie v zaludku. docela casto po jedle grgam. prehltanie mam normalne, nezvracam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Tebou popísané ťažkosti sú netypické pre rakovinu žalúdka, práve ľudia s rakovinou žalúdka zvyčajne nepozorujú žiadne ťažkosti.
    Žalúdok je kvôli svojej sliznici veľmi citlivý orgán, keď príde k nejakej nerovnováhe alebo poškodeniu sliznice prejaví sa to bolesťami, grganím, pálením záhy atď. treba jesť pomaly, dobre všetko prežuť! Keď problémy pretrvávajú ďalej, treba pozorovať, či majú súvis s určitými potravinami (ťažké mastné jedlá, huby, baklažán, bublinkové nápoje, ....), súvis so stresom, napätými situáciami a strachom.
    Rovnako môže ísť o gastritídu, reflux, žlčníkové ťažkosti a rovnako aj psychické, všetko sú to len dohady, objasnenie lekárom je tá správna voľba, všetko ostatné je len v špekulatívnej rovine.
    Si mladý a život si máš užívať

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, betka631, terayon, petermikuláš, Stanislav 1975
    5
    petermikuláš nenapísal by som to výstižnejšie, super

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Všetkým mojím predrečníkom som dal užitočné- všetci majú pravdu- ničoho sa neboj, o nič nejde...

    inak ja som mal v mojích rokoch od 16 r. do 23 r. inakšie bolesti žalúdka, že som týždeň na jar a na jeseň škrabal steny od bolesti a zvíjal sa jak hadík...- vredy som mal, tie boleli dosť...5 krát som ich dostal ale našťastie 6 krát sa mi vyliečili...-ten posledný krát sa už našťastie nevrátili...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    terayon Pozri príspevok
    aka je pravdepodobnost ze mam rakovinu zaludka ked mam 23 rokov? zmensila sa mi trochu chut do jedla, stolicu mam normalnu hnedu, a obcasne pobolievanie v zaludku. docela casto po jedle grgam. prehltanie mam normalne, nezvracam.
    Prečo mať hneď čierne myšlienky. Pobolievanie žalúdka nie je nič výnimočné, stačí sa niečoho hltavo najesť, alebo mať stres a žalúdok bolí. Skús na pobolievanie mätový čaj, uvidíš bolestí ustúpia. Ak by neustúpili, alebo sa vystupňovali , pridalo sa k ním aj niečo iné, navštív lekára.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    a podľa teba to hneď musí byť rakovina žalúdka? no prepáč...
    Helicobakter pilori napr,gastritída......... a ďalšie bla bla bla..........

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Na lačno pohár vlažnej vody s citrónovou šťavou. Jesť 5-6x denne menšie porcie a dobre požuť. Sladiť a soliť čo najmenej. Na nejaký čas sa vyhýbať potravinám, ktoré nadúvajú (strukoviny, kapusta a pod.). Piť žalúdočný čaj, zázvorový čaj alebo mätový a repíkový (protizápalové účinky, podporuje chuť k jedlu a tvorbu žalúdočných štiav). Ak budú bolesti aj naďalej pretrvávať, navštíviť lekára.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    terayon Pozri príspevok
    aka je pravdepodobnost ze mam rakovinu zaludka ked mam 23 rokov? zmensila sa mi trochu chut do jedla, stolicu mam normalnu hnedu, a obcasne pobolievanie v zaludku. docela casto po jedle grgam. prehltanie mam normalne, nezvracam.
    ...tieto príznaky , podotýkam , môžu - nemusia svedčiť o zlej činnosti pankreasu ...

    Ťažoba na žalúdku ,grganie .......hm , nepíšeš síce o Tvojom zložení stravy ....no podľa svojich skúseností spred pár rokov vravím ...
    Mne osobne pomohol Pancreolan forte ...

    http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Ceruzkovitá stolica a ešte "občasná" má veľmi jednoduché vysvetlenie - občas je stolica mäkká a preto je formou podobná ceruzke. Tento názov sa používa, keď nastane v konečníku zúžené miesto - nádorom a stolica musí byť pasírovaná týmto úzkym priestorom.
    Ceruzkovitá stolica v dnešných časoch je našťastie už skôr raritou, preto by sa ani tento názov nemal ani viac používať.
    Mladý muž mám však iné podozrenie, nemáš skôr sklon k hypochondrii? alebo panickým atakom? To sú tiež vážne veci. Si veľmi mladý a mal by si sa venovať čítaniu inej literatúry. Porozmýšľaj a ak je to potrebné radšej vyhľadaj pomoc čím skôr a samozrejme zdravo ži, zdravo sa stravuj a rob si preventívne prehliadky.


    Každý jeden telesný pocit môže byť interpretovaný ako symptóm choroby. Zrejme svojím surfovaním po internete, čítaním, návštevou lekára sa snažíš upokojiť a presvedčiť sa či tú chorobu máš. Čím častejšie to budeš robiť, tým kratšie bude trvať tvoje upokojenie, alebo surfovaním po internete budeš ešte napätejší ako predtým.
    petermikuláš ale ste to super vystihli

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Presne tak. Stúpajúcu tendenciu má aj novodobý fenomén - kyberchondria, internet sa pre ľudí so sklonom k strachu stáva smutným zdrojom úzkosti. Väčšina ľudí sa radšej radí s MUDr. Googlom. Každý by si mal uvedomiť, že informácie nájdené na internete sú len informačné, v žiadnom prípade nenahradia vyšetrenie lekárom, každý kto sa snažíme na fórach aj tu na porade poradiť, vychádzame len z určitých údajov, ktoré človek, hľadajúci pomoc poskytne a ak sú náhodou neúplné alebo sa líšia od skutočnosti, tie rady potom nepomôžu, ale naopak môžu skôr uškodiť.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    terayon Pozri príspevok
    aka je pravdepodobnost ze mam rakovinu zaludka ked mam 23 rokov? zmensila sa mi trochu chut do jedla, stolicu mam normalnu hnedu, a obcasne pobolievanie v zaludku. docela casto po jedle grgam. prehltanie mam normalne, nezvracam.
    Pri Vašom veku a opísaných problémoch je takáto pravdepodobnosť takmer nula.
    Petra Hanzelová no ja si dovolujem oponovať..mne ako 31 ročnej zistili rakovinu žaludka...a mala som podobne príznaky ..vobec som neschudla..ešte aj onkomarkery a CT boli ok..až počas chirurgickemho odberu vzoriek prišli na to a ja som vstala bez žalúdka..hm

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Všetkým mojím predrečníkom som dal užitočné- všetci majú pravdu- ničoho sa neboj, o nič nejde...

    inak ja som mal v mojích rokoch od 16 r. do 23 r. inakšie bolesti žalúdka, že som týždeň na jar a na jeseň škrabal steny od bolesti a zvíjal sa jak hadík...- vredy som mal, tie boleli dosť...5 krát som ich dostal ale našťastie 6 krát sa mi vyliečili...-ten posledný krát sa už našťastie nevrátili...
    Stanko, akosi mi neide matematika. 5 si ich dostal a 6 krát sa vyliečili? Nemchápem.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    veru aj karcinofóbia je veľmi hnusná vec. Dokonca má v súčasnosti stúpajúcu incidenciu.

    terayon je offline (nepripojený) terayon

    terayon
    dakujem vam za odpovede uz som objednany gastroenterologovi na buduci tyzden.

    a este jedna otazka. ked je pri rakovine hrubeho creva taka tenka ceruzkova stolica tak je taka tenka stale, ci iba obcas?
    pasuliatko čo ťa stále zaujíma tá rakovina?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tweety Pozri príspevok
    Stanko, akosi mi neide matematika. 5 si ich dostal a 6 krát sa vyliečili? Nemchápem.
    hmhm a vieš že, akosi to ani ja nechápem? asi som napísal blbosť, čo?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    hmhm a vieš že, akosi to ani ja nechápem? asi som napísal blbosť, čo?
    Myslela som, že chyba je na mojej strane. Ale to nič, hlavne, že si sa vystrábil.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    a čo takto ísť na gastro vyšetrenie?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ludmilla Pozri príspevok
    Presne tak. Stúpajúcu tendenciu má aj novodobý fenomén - kyberchondria, internet sa pre ľudí so sklonom k strachu stáva smutným zdrojom úzkosti. Väčšina ľudí sa radšej radí s MUDr. Googlom. Každý by si mal uvedomiť, že informácie nájdené na internete sú len informačné, v žiadnom prípade nenahradia vyšetrenie lekárom, každý kto sa snažíme na fórach aj tu na porade poradiť, vychádzame len z určitých údajov, ktoré človek, hľadajúci pomoc poskytne a ak sú náhodou neúplné alebo sa líšia od skutočnosti, tie rady potom nepomôžu, ale naopak môžu skôr uškodiť.
    ...tak veru , tak jesto ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.