Zavrieť

Porady

Riadok 37 a 38 v dodatočnom priznaní k DPH

Robím dodatočné priznanie k DPH za 1/2012, keď som vytlačila všimla som si, že sú tam celkom na spodku vyplnené riadky 37 a 38 predtým tieto riadky nebývali vyplnené, chcem sa opýtať je to už povinnosť vyplňať tieto riadky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    V tlačive za r. 2011 to boli r.36 a 37.
    Tento rok je to 37 a 38. R. 37 musí byť vyplnený.
    Riadok 38
    Suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 37, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu
    V prípade, ak sa na základe podaného DDP nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 37 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu,riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave NO v čase, keď ešte nebol odpočítaný od VDP v nasledujúcom zdaňovacom období)
    Ja robím tiež dodatočné priznanie a chcem si len overiť, či je to správne, keď sa nám znížil NO oproti predošlému DP tak v riadku 37 uvediem sumu, o ktorú sa mi znížil so znamienkom mínus a do riadku 38 ju uvediem tiež, nakoľko nám NO ešte nevrátili?
    angelaanakonda Pozri príspevok
    Ja robím tiež dodatočné priznanie a chcem si len overiť, či je to správne, keď sa nám znížil NO oproti predošlému DP tak v riadku 37 uvediem sumu, o ktorú sa mi znížil so znamienkom mínus a do riadku 38 ju uvediem tiež, nakoľko nám NO ešte nevrátili?
    prosíííííííííííííííím, vie mi niekto poradiť, prvý krát robím dodatočné :´(

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Do r. 37 uvedieš rozdiel medzi pôvodným DP a dodatočným DP a do r. 38 uvedieš výšku dane na úhradu. Tieto hodnoty budú kladné, pretože znižuješ NO.
    emma01 Pozri príspevok
    Do r. 37 uvedieš rozdiel medzi pôvodným DP a dodatočným DP a do r. 38 uvedieš výšku dane na úhradu. Tieto hodnoty budú kladné, pretože znižuješ NO.
    ďakujem krásne

    miruka je offline (nepripojený) miruka

    miruka
    Chcem sa opýtať či bolo to dodatočné DPH priznanie takto dobre vyplnené? Ja som tiež študovala metodiku na vyplňovanie DPH priznania a ja si myslím, že riadok 38 DPH priznania sa vyplňuje v prípade keď nám DÚ už vrátil nadmerný odpočet, alebo keď sme my zaplatili daň vtedy sa tam dáva tá istá suma, ktorá je na riadku 37?????????

    Riadok 37 a 38 v dodatočnom priznaní k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.