Zavrieť

Porady

co mozeme pestovat priamo na komposte?

Ahojte poradaci,
viete mi prosim povedat, ci mozeme pestovat cukety alebo nejaku inu zeleninu priamo na komposte?
Ide o to, ze chceme zakryt pomerne velke kompostovisko a ak by pokryvka mala priniest aj nejaky iny uzitok, bolo by to to najlepsie riesenie Na vrchu kompostu bude urcite vrstva beznej zahradnej zeminy, v ktorej by zelenina (napr. ta cukina) rastla. Otazne je, ci si z toho kompostu nevytiahne vela dusika...
Co myslite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jazzy je offline (nepripojený) jazzy

    jazzy
    My sme pestovali na komposte cukiny a patizóny. Treba dať navrch vrstvu zeminy a budú rásť jedna radosť. Vždy boli krajšie a väčšie ako tie, čo sme pestovali normálne. Akurát ich treba viac polievať, lebo kompost vypije veľa vody. Čo sa týka dusíka, neviem, nemerali sme
    legolas tu nejde o to, že vypije veľa vody, ale že korienky rastlinky, ľudovo povedané ...zhoria a rastlinka odumrie.. no a dusik a iné látky v komposte? to je samozrejme jasné, že presahujú píslušné dané hodnoty ako pri normálnom pestovaní..
    Peter z Bratislavy
    ja som tak pestoval tekvice. Aj tie biele (do kuchyne) a aj oranžové veľké Goliaše. Tiež sa im tam nenormálne darilo.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    práve som sa dočítala,že:
    "Hoci je to pomerne zaužívané, nie je vhodné pestovať tekvice v komposte – odoberajú totiž z neho veľké množstvo živín, čím ho vlastne znehodnocujú."

    csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

    Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac csillag3112
    My tam máme kazdy rok cukinu. tekvicu patizony a sú nádherné máme toho kopu kompost je dobrý pre tieto rastliny nič iné tam nedávame .

    co mozeme pestovat priamo na komposte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.