Zavrieť

Porady

Stav zásob v EUR

Prosím Vás, ako mám zaúčtovať stav zásob k 31.12.05, ak mi s.r.o. dala k dispozícii inventúru vyjadrenú v EUR aj pre zásoby aj pre nedokončenú výrobu?
Mám to prepočítať kurzom k 31.12.05, alebo sa treba vrátiť do každej jednej faktúry a napočítať to kurzom, akým boli zásoby postupne nakupované. A ako to vlastne prepočítať, ak v priebehu roka boli nakúpené zásoby vždy iným kurzom? Vôbec nemám s takýmto skladom skúsenosti.

Ďakujem za Vašu pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    stav zásob v eur? Som z toho prekvapená, pretože ak príjímaš tovar, mater..., na sklad tak ho musíš príjmať prepočtom na SK - kurzom NBS, ale z prepočítaných faktúr. Ako si potom účtovala príjem a výdaj na sklad?
    Naposledy upravil renča1 : 06.02.06 at 15:53

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misurka
    Prosím Vás, ako mám zaúčtovať stav zásob k 31.12.05, ak mi s.r.o. dala k dispozícii inventúru vyjadrenú v EUR aj pre zásoby aj pre nedokončenú výrobu?
    Mám to prepočítať kurzom k 31.12.05, alebo sa treba vrátiť do každej jednej faktúry a napočítať to kurzom, akým boli zásoby postupne nakupované. A ako to vlastne prepočítať, ak v priebehu roka boli nakúpené zásoby vždy iným kurzom? Vôbec nemám s takýmto skladom skúsenosti.

    Ďakujem za Vašu pomoc
    Kurzami prepočítavame len pohľadávky a záväzky uvedené v CM. O zásobách účtujeme len v SK.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    misurka
    Prosím Vás, ako mám zaúčtovať stav zásob k 31.12.05, ak mi s.r.o. dala k dispozícii inventúru vyjadrenú v EUR aj pre zásoby aj pre nedokončenú výrobu?
    Mám to prepočítať kurzom k 31.12.05, alebo sa treba vrátiť do každej jednej faktúry a napočítať to kurzom, akým boli zásoby postupne nakupované. A ako to vlastne prepočítať, ak v priebehu roka boli nakúpené zásoby vždy iným kurzom? Vôbec nemám s takýmto skladom skúsenosti.

    Ďakujem za Vašu pomoc
    Ak ti nebudú ochotní dať vyjadrenie v Sk, tak v záujme správneho vyjadrenia skladových zásob musíš vojsť do posledných faktúr a zistiť obstarávaciu cenu. Pozor z faktúr to bude len cena obstarania, a čo súvisiace náklady ako je preprava ap.?
    Ako si vlastne cez rok účtovala sklad? Alebo to bol spôsob B?

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ano, bol to spôsob B účtovania zásob, čiže jednotlivé faktúry na nákladové účty - analytika - materiál, obaly, prev. pomôcky, ap. Sklad si mali sledovať vo vlastnej réžii, lenže oni ceny sleduju len v EUR. Čiže ja to musím teraz dostať všetko na SKK. Akým kurzom mam konečný stav zásob teraz prepočítať???
    Lida
    Ak ti nebudú ochotní dať vyjadrenie v Sk, tak v záujme správneho vyjadrenia skladových zásob musíš vojsť do posledných faktúr a zistiť obstarávaciu cenu. Pozor z faktúr to bude len cena obstarania, a čo súvisiace náklady ako je preprava ap.?
    Ako si vlastne cez rok účtovala sklad? Alebo to bol spôsob B?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    misurka
    Ano, bol to spôsob B účtovania zásob, čiže jednotlivé faktúry na nákladové účty - analytika - materiál, obaly, prev. pomôcky, ap. Sklad si mali sledovať vo vlastnej réžii, lenže oni ceny sleduju len v EUR. Čiže ja to musím teraz dostať všetko na SKK. Akým kurzom mam konečný stav zásob teraz prepočítať???
    Urob si súpis cel.nakup.materiálu. Poprepočítavaj tento mat.priebežne, ako si ho kupovala kurzom nbs.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.