Zavrieť

Porady

Právo na chyby v ponuke vyhradené

Pekný večer, poraďáci,
chcela by som poprosiť o Váš názor. Zvyknem si občas objednávať z katalógov zásielkových obchodov, zatiaľ bez problémov. Dostal sa mi do ruky jeden nový katalóg, v ktorom som sa dočítala, že "právo na tlačové chyby a chyby v cenách vyhradené". Doteraz som sa s tým nestretla a prekvapilo ma to, keďže ako potencionálny objednávateľ sa rozhodujem na základe údajov uvedených v katalógu. Čo si o tom myslíte?
Ďakujem.
Naposledy upravil luja5 : 06.03.12 at 21:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    buchač Pozri príspevok
    ...ak si si nie istá , nie je od veci kontrolný telefonát alebo mail dať ...poprípade overiť si cenu u konkurencie ...

    Ak by predsa len došlo k omylu , si v práve ......vo všetkom , dodávateľ ( solídny ) poväčšinou tieto chyby akceptuje ...
    Ja len doplním z praxe .... nie je to síce katalóg, ale zaujímavé to je:

    http://www.bratislavskenoviny.sk/naj...page_id=250814

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nuž,v tlačiarni môže sem tam zaúradovať škriatok,to je bežné,ale ešte som si to v žiadnom katalógu nevšimla.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Viem, že škriatkovia úradujú a všelikde ...

    Dopĺňam zadanie témy - len neviem, aké by som mala ako objednávateľka práva, ak by mi na základe chybných údajov v katalógu poslali napríklad iný tovar, alebo tovar vo vyššej cene oproti katalógu.
    Myslíte si, poraďáci, že by som mala právo na úhradu nákladov spojených s vrátením tovaru zo strany zásielkového obchodu pri dodaní nesprávneho tovaru napríklad na základe chybného kódu v katalógu? Alebo na cenu podľa katalógu, keby chceli fakturovať vyššiu cenu s odôvodnením, že v katalógu bola chybná cena? Možno tieto moje príklady nie sú správne, ale neviem, čo si mám myslieť pod slovami "právo na tlačové chyby a chyby v cenách vyhradené" a či by to mohlo mať nejaký negatívny dopad na mňa ako objednávateľku. V katalógu sa uvádza možnosť vrátiť tovar, ak by som s ním nebola spokojná, ale žiadny postup v dôsledku možných chybných údajov v katalógu.
    Nerada by som mala s tým prípadné problémy, lebo aj by som si chcela niektoré veci objednať, ale nie sú práve najlacnejšie a to "právo" mi nie je jasné ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...ak si si nie istá , nie je od veci kontrolný telefonát alebo mail dať ...poprípade overiť si cenu u konkurencie ...

    Ak by predsa len došlo k omylu , si v práve ......vo všetkom , dodávateľ ( solídny ) poväčšinou tieto chyby akceptuje ...

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Chobot Pozri príspevok
    Ja len doplním z praxe .... nie je to síce katalóg, ale zaujímavé to je:

    http://www.bratislavskenoviny.sk/naj...page_id=250814
    Chobot, ďakujem, článok je naozaj zaujímavý. Najmä tým, že som sa z neho dozvedela, že zákazník bol v danom prípade v práve, lebo mal deklarovanú cenu a potvrdením objednávky došlo podľa všeobecných obchodných podmienok k uzavretiu kúpnej zmluvy. A práve v tom mám pochybnosti u zásielkového obchodu, keďže platnosť údajov v ponukovom katalógu (cenu a iné údaje) vlastne nedeklaruje (vyhradené právo na chyby, čo výslovne uvádza v rámci dodacích podmienok) a navyše, pri danom spôsobe objednávania a teda nie cez internet, dodávateľ objednávku nepotvrdzuje.
    Katalóg putuje do koša ... .

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Luja, mňa tiež toto už dlhšie štve- a nemyslím si že je to seriozne ale tým sa vlastne oni chránia a možu ťa aj oklamať,že ťa dostanú do predajne a vyhlásia- prepáčte , stala sa chyba- nepovažujem to za seriozné...

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Luja, mňa tiež toto už dlhšie štve- a nemyslím si že je to seriozne ale tým sa vlastne oni chránia a možu ťa aj oklamať,že ťa dostanú do predajne a vyhlásia- prepáčte , stala sa chyba- nepovažujem to za seriozné...
    Mne sa to tiež zdá neseriózne. Nuž čo, daný obchod ma stratil ako možnú zákazníčku. Objednávať si z katalógu s vedomím, že údaje sú bez záruky a chýba postup, čo v prípade, ak zákazníkovi vznikne škoda z dôvodu chybných údajov, respektíve bude reklamovať s odvolaním sa na údaje v katalógu ... hm ... radšej sa vyhnúť možným problémom, ktoré také vyhradené právo dodávateľa navodzuje. Myslím si, že prípadné chyby v katalógu by si mal riešiť dodávateľ iným spôsobom, s niekým iným (však niekto mu ten katalóg vytlačil, mal/mohol aj skontrolovať) a neprenášať to jednou jednoduchou vetou do dodacích podmienok pre zákazníka .

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    luja5 Pozri príspevok
    Buchač, ďakujem.

    Právo na chyby v ponuke vyhradené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.