Zavrieť

Porady

zalozil som si s.r.o., treba sa ist registrovat do SP a ZP?

zalozil som si s.r.o.. niesom v nej zamestnany ani nemam zamestnancov. treba sa ist nahlasit do socialnej alebo zdravotnej poistovne? budem nieco platiit? dolezita info- som zamestnany v inej firme na TPP. firma za mna plati vsetky odvody. s.r.o. som si zalozil popri zamestnani.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

    TSteinar
    KEJKA, urcite je to tak?
    ved tym, ze si zalozil s.r.o., predpokladam, ze sa stal spolocnikom a aj konatelom, takze sa z neho stala SZCO a z toho titulu sa musi nahlasit na zdravotnu poistovnu ako SZCO, ci nie? alebo tym, ze je zamestnany na TPP, odpada povinnost platit aj ako SZCO?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    TSteinar Pozri príspevok
    KEJKA, urcite je to tak?
    ved tym, ze si zalozil s.r.o., predpokladam, ze sa stal spolocnikom a aj konatelom, takze sa z neho stala SZCO a z toho titulu sa musi nahlasit na zdravotnu poistovnu ako SZCO, ci nie? alebo tym, ze je zamestnany na TPP, odpada povinnost platit aj ako SZCO?
    ???

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    TSteinar Pozri príspevok
    KEJKA, urcite je to tak?
    ved tym, ze si zalozil s.r.o., predpokladam, ze sa stal spolocnikom a aj konatelom, takze sa z neho stala SZCO a z toho titulu sa musi nahlasit na zdravotnu poistovnu ako SZCO, ci nie? alebo tym, ze je zamestnany na TPP, odpada povinnost platit aj ako SZCO?
    spolocnik a konatel nie je SZCO
    ak nemaju ziadny pracovny pomer v danej firme a konatel nema dohodnutu odmenu za vykon funkcie nie je dovod ich niekde hlasit
    zdravotne poistenie ma pokryte z TPP u inej firmy - ak by nebol zamestnany musi sa prihlasit do ZP

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    dobrý deň, chcem sa opýtať. človek zaevidovaný na úrade práce, nepoberá podporu v nezamestnanosti, poberá opatrovateľský príspevok sa stane konateľom sro, čo mu z toho vyplýva ?

    zalozil som si s.r.o., treba sa ist registrovat do SP a ZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.