Zavrieť

Porady

elektronické zasielanie na DÚ

Dobrý deň, poradite? Odoslala som elektronicke hlásenie o vyúčtovaní dane, všetko išlo fajn, len som počula ešte predtým že keď elektronicky odošleme(nejedná sa mi len o toto tlačivo) je treba aj tak zaniesť na daňový úrad aj v papierovej podobe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dnes som posielala prehľad cez EZU, už posledný.
    Prešlo to v poriadku.
    Čakám na nový prístupový kod, či heslo - príde mailom z drsr.sk.
    Podávala som dokument inému klientovi aj cez eDane.
    Je to inovované, už dáva možnosť vybrať, či
    a) som uživateľ so ZEP - teda klasický pôvodný, čo šiel cez eDane
    alebo
    b) som užívateľ EZU - bez ZEP. zrejme na toto budú klikať všetci, ktorí doteraz fungovali cez EZU - budú môcť s novými prístupmi podávať naďalej bez ZEP, ale aj bez krycieho listu - tak ako boli zvyknutí v EZU.

    poznámka po úprave - nerozumiem nasledujúcej reakcii. Ja som písala o novej skúsenosti v súvislosti so zrušením EZU..................
    Naposledy upravil KEJKA : 30.11.12 at 15:29 Dôvod: preklepy.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    POdľa toho akým spôsobom si odosielala, cez EZU, eDane so zaručeným podpisom.....bez podpisu....je to potrebné rozlišiť či potrebuješ ešte predložiť krycí list.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    No a tomuto uz vôbec neroumiem. Existuje aj moznost EZU bez zaručeného podisu? Ide mi o to, že viem ze teraz všetci prechádzame na e-dane. Ale vôbec tomu nerozumiem. Napr. my sme sro platca dph, mame externu učtovnicka. Dala mi prihlasovacie udaje aby som posielala mesačne prehlady a rocne hlasenie elektronicky od 01.01.2013. Stiahla som si e-dane a tu nastal problem. Naskocilo mi aj instalovanie certifikatu. To som spravila ale teraz neviem ci to je dobre, lebo na elektr.podatelni drsr som citala ze certifikat pouzivaju len ti ktori nemaju zaruceny elektron.podpis, a ako zistim ci sme mali? Doteraz sme nic nechodili nosit,myslim dph ziadne tlačivo na DU. Poradite mi prosim lebo teraz mam stiahnute v pc e-dane ale ako tam dostanem ten elektron.podpis? Ci to je na elektr.podatelni automaticky? Uz mam v tom gulaš

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Ja posielam cez EZU - spísali sme dohodu na DÚ, inštalovala som certifikát a zasielam len elektronicky. V papierovej forme už nič nedávam.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    milka1619 Pozri príspevok
    Ja posielam cez EZU - spísali sme dohodu na DÚ, inštalovala som certifikát a zasielam len elektronicky. V papierovej forme už nič nedávam.
    už len zajtra

    milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

    milka1619
    Volala som viackrát na DÚ - pracovníčka mi povedala, že v papierovej forme už nedávam výkazy. Dúfam, že je to OK.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    KEJKA Pozri príspevok
    dnes som posielala prehľad cez EZU, už posledný.
    Prečlo to v poriadku.
    %Cakám na nový prístupový kod, či heslo - príde mailom z drsr.sk.
    Podávala som dokument aj cez eDane.
    Je to inovované, už dáva možnosť vybrať, či
    a) som uživateľ so ZEP - teda klasický pôvodný, čo šiel cez eDane
    alebo
    b) som užívateľ EZU - bez ZEP. zrejme na toto budú klikať všetci, ktorí doteraz fungovali cez EZU - budú môcť s novými prístupmi podávať naďalej bez ZEP, ale aj bez krycieho listu - tak ako boli zvyknutí v EZU.
    http://www.porada.sk/t168568-p2-elek...ml#post2192353

    elektronické zasielanie na DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.