Zavrieť

Porady

Zmena -na mesačného plátcu DPH

Sme štvťročný plátca DPH, za r. 2011 sme presiahli obrat 331939,19 eur.Ale len teraz som si uvedomila že za 1/2012 som už mala dať mesačný výkaz a prihlásiť sa na DU ako mesačný plátca ,čo stým dať dodatočne DP alebo sa prihlasiť ako mesačný až po skončení Q od aprila. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa §77 sa stávate mesačným plátcom automaticky zo zákona, doporučil by som navštíviť Váš DÚ a skúsiť sa nejako dohodnúť, určite ale nemôžte podať dodatočné DP,
    keďže ste nepodali riadne DP, takže to bude riadne DP podané po termíne.
    Prípadne sa spoľahnúť na terajší chaos na DÚ a v apríli podať štvrťročnú DPH a súčasne oznámiť na DÚ že podľa §77.4 prechádzate na mesačného plátcu DPH, je to však vždy riziko že sa no to neskôr príde. :-)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    wirgi Pozri príspevok
    Sme štvťročný plátca DPH, za r. 2011 sme presiahli obrat 331939,19 eur.Ale len teraz som si uvedomila že za 1/2012 som už mala dať mesačný výkaz a prihlásiť sa na DU ako mesačný plátca ,čo stým dať dodatočne DP alebo sa prihlasiť ako mesačný až po skončení Q od aprila. Ďakujem
    odporúčam podať bezodkladne riadne DPH za január, a v termíne aj za február, DPH uhradiť čím skôr. Hlásiť nemusíte nič, je to povinnosť zo zákona.
    A dúfajte, že si to tetušky nevšimnú - i ked oneskorenú úhradu asi áno.
    wirgi ďakujem za odpovede ale za január sme nevystavili žiadnu faktúru tak mi vychádza nadmerný odpočet

    Alina70 je offline (nepripojený) Alina70

    Alina70
    Prosím vie m niekto poradiť,
    som nová a nevyznám sa v súvahe ani v predvahe...
    účtovníčka stará mi len odovzdala všetky veci s tým, že od 1.4. sa stávame mesačným platcom DPH ? celkom som tomu nerozumela... kde nájdem aký obrat mala za minulý rok ? dá sa to vyčítať z tých papierov ? prosím súrne....
    a nahlásiť som to už mala ? alebo stačí až v apríli?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Alina70 Pozri príspevok
    Prosím vie m niekto poradiť,
    som nová a nevyznám sa v súvahe ani v predvahe...
    účtovníčka stará mi len odovzdala všetky veci s tým, že od 1.4. sa stávame mesačným platcom DPH ? celkom som tomu nerozumela... kde nájdem aký obrat mala za minulý rok ? dá sa to vyčítať z tých papierov ? prosím súrne....
    a nahlásiť som to už mala ? alebo stačí až v apríli?
    ak zo zákona povinne M-platiteľ, tak podľa mňa od januára
    ak až od apríla, skús zistiť, kto komunikoval s DU.
    obrat máš vo VŹaS r. 1 za tovar a kusok nižšie č.5 za služby

    Alina70 je offline (nepripojený) Alina70

    Alina70
    oki ... dakujem... nakoniec som tam volala, povedali mi že sa môžeme stať platcami DPh aj od 1.4.2012...stačí to oznámiť písomne, a z akého dôvodu.. ďakujem za to, kde mám hľadať ten obrat....veľmi mi to pomohlo....

    Zmena -na mesačného plátcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.