Zavrieť

Porady

lekár

Ahojte,
nevie mi niekto povedať čo je úlohou pracovného lekára? je toho dosť málo, popísané.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gbellini Pozri príspevok
    Ahojte,
    nevie mi niekto povedať čo je úlohou pracovného lekára? je toho dosť málo, popísané.
    A nezistil si nič ani na gúgli? je tam toho dosť.

    gbellini je offline (nepripojený) gbellini

    gbellini
    dočítal som sa, len je to na mňa dosť odborne a tak by som potreboval počuť, taký laický pohľad

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gbellini Pozri príspevok
    dočítal som sa, len je to na mňa dosť odborne a tak by som potreboval počuť, taký laický pohľad
    Tak všeobecne, je to taký praktický lekár pre firmu a jej zamestnancov.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... pýtaš sa na pracovné lekárstvo ako lekár alebo pacient ?
    Tu je to stručne a jasne: http://sk.wikipedia.org/wiki/Pracovn...lek%C3%A1rstvo
    a zo stránok úradu verejného zdravotníctva:
    "Pracovná zdravotná služba (ďalej PZS) - odborná poradenská služba pre zamestnávateľa v oblasti ochrany a podpory zdravia pri práci, ktorá vykonáva zdravotný dohľad tímom zdravotníckych pracovníkov. Tím PZS vykonáva činnosti týkajúce sa zdravotného dohľadu nad pracovnými podmienkami zamestnancov a posudzovanie zdravotnej spôsobilosti na prácu na základe výkonu lekárskych preventívnych prehliadok vo vzťahu k práci."

    gbellini je offline (nepripojený) gbellini

    gbellini
    no a teda kto určuje kategóriu rizikového pracoviska alebo triedu rizikovú, alebo to spadá pod BOZP?

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    ak sa zamestnancom vo firme zdá že sú ohrození nejakým rizikovým faktorom(zákonník práce- sú tam vypísané) povedia to zamestnávateľovi a ten by mal tieto riziká posúdiť (analýza rizík) s technikom BOZP a pracovnou zdravotnou službou(PZS), tieto rizikové faktory premerať a následne na základe týchto meraní píše PZS odporúčanie na vyhlásenie rizikového pracoviska na RÚVZ, alebo sa priamo kontaktuje RÚVZ a niektoré merania vykonávajú aj oni a potom aj radia ako sa ďalej postupuje......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.