Zavrieť

Porady

Kožný lekár - pre dospelých

Poraďte, prosím, dobrého odborníka na kožné choroby. Najlepšie Nitra, Levice,
Topoľčany, ale nie je to rozhodujúce....Veľmi ďakujem.....Potrebujem pre dcéru.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ak sa smiem spýtať, akú kožnú chorobu má dcéra? ja atopický ekzém a na to by som vedela pár rád.
    Naposledy upravil ing.erika : 10.09.05 at 18:38

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ano, aj ona má atopický exém. Boli sme nakoniec u dr. v Topoľčanoch. Predpísala jej 2-jaké tabletky, 2 vodičky na potieranie, olej na kúpel, krém na malé vyrážky, nejakú zarábanú masť a pleťové mlieko. Tie najhoršie miesta sa jej pekne vyčistili, hlavne vo vlasoch, ale teraz sa jej objavujú malé vyrážky na bruchu a chrbáte. Natiera si ich krémom. Dúfam, že sa jej to vylepší......:-(

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    dúfam aj ja. je to veľmi nepríjemné a hlavne, keď to strašne svrbí a človek sa nemôže poškrabať, lebo by si to rozniesol aj inam. atopický ekzém je fakt o skúšaní - raz zaberie to, inokedy ono. ak len môžem upozorniť - dávajte si pozor na kortikoidné maste. majú dosť nebezpečné vedľajšie účinky a môžu dokonca napádať kostnú dreň (pri dlhodobom užívaní). prajem skoré uzdravenie.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    a ešte odporúčam mnou vyskúšaný výrobok Biogama - viď http://www.pythium.cz/
    a ešte Atopos, Konopná promasťujíci mast - viď www.cannaderm.cz

    stojí to za vyskúšanie - mne to pomohlo.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ďakujem za radu. O účinkoch tej kortikoidnej masti som nevedela. Mala hneď zo začiatku aj takú, ale tú už nepoužíva. Betacortison .S. Má ju používať len keď ju vo vlasoch svrbí.Užíva tabl.Zodac, masť Advantan a emulziu Excipial U Lipolotio. Mrknem tie stránky, čo si napísala, ešte raz dík.......

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    naozaj nemáš zač. na tie kortikoidy sa kľudne pozri na tejto sránke - http://www.doktorka.cz/run/redsys/zd...art.asp?id=927
    nechcem strašiť, ale je predsa len lepšie vyhnúť sa im, prípadne použiť ich len vo výnimočných prípadoch. ja som ich vylúčila úplne. hneď zo začiatku som síce mala prudšiu reakciu (sčervenanie miest na tvári), ale po týždni sa to ukľudnilo.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ja som istého času tiež užívala Elocom. chvíľu mi robil dobre, no potom prestal účinkovať. ako vravím - atopický ekzém je veľmi zvláštny. u každého zaberá niečo iné.

    JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

    JajaFabša
    ing.erika
    a ešte odporúčam mnou vyskúšaný výrobok Biogama - viď http://www.pythium.cz/
    a ešte Atopos, Konopná promasťujíci mast - viď www.cannaderm.cz

    stojí to za vyskúšanie - mne to pomohlo.
    Prosím, poraď mi, kde zohnať tú konopnú masť. Syn má tiež atopický ekzém, spomínal mi túto masť, aj som si pozrela stránku, ktorú uvádzaš, ale v lekárňach na mňa pozerajú ako keby som si pýtala drogy. Nepoznajú ju. Ďakujem.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    JajaFabša
    Prosím, poraď mi, kde zohnať tú konopnú masť. Syn má tiež atopický ekzém, spomínal mi túto masť, aj som si pozrela stránku, ktorú uvádzaš, ale v lekárňach na mňa pozerajú ako keby som si pýtala drogy. Nepoznajú ju. Ďakujem.
    http://www.cannaderm.sk/predajne.html Tu sú uvedené predajne, v ktorých možno tieto masti zakúpiť.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    JajaFabša
    Ďakujem za informácie. Ja som hľadala na českom portále.
    ja som výrobky Cannaderm kúpila v lekárni (resp. objednala som si ich) v Medzeve.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    ing.erika
    a ešte odporúčam mnou vyskúšaný výrobok Biogama - viď http://www.pythium.cz/
    a ešte Atopos, Konopná promasťujíci mast - viď www.cannaderm.cz

    stojí to za vyskúšanie - mne to pomohlo.
    Erika, chcem Ti poďakovať. Výrobky Cannaderm skutočné pomohli! Po ročnom trápení s liekami od kožnej lekárky sme s dcérou rozhodli konanie na vlastnú päsť a oplatilo sa!!! Konečne si môže obliecť bez komplexov tričko na ramienka, či sa vyzliecť do plavok... Ešte raz Ti veľmi obidve ďakujeme....
    Pekný deň...

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ahojte, ja som mala cca štyri roky relatívne pokoj od ekzému. objavoval sa len v malej miere. teraz sa mi však veľmi často objavuje okolo celých očí, aj v kútikoch, čo dosť bolí. dávam si na to elidel, no trochu sa bojím, či keď mi to vojde do očí, či mi to nemôže poškodiť. musím sa už vybrať k nejakej kožnej a potom asi aj k očnej. nemáte niekto skúsenosť s ekzémom okolo očí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.