Zavrieť

Porady

platy sestier

Dobry den. Pracujem ako zdravotna sestra v ambulancii na sukromnej poliklinike, ktora okrem vseobecnej ambulancie ma ambulancie PZS. Pracuje tam viacero lekarov.
Od aprila 2012 bude v platnosti zakon o o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek.
Samozrejme 1 doktor a majitel v jednej osobe nema v umysle zvysit platy sestier a vymysla "obstrukcie". Jednou je, ze terajsi pracovny pomer=zdravotna sestra na plny prac.cas nam chce rozdelit na 4 hodiny ZDRAV. SESTRA a 4 hodiny THP za minimalnu mzdu.
Moje otazky:
1 Je nieco taketo vobec pripustne resp.legalne? = 2 pracovne zaradenia, 2 hodinove mzdy v ramci 1 pracovneho pomeru...
2. Ak je to mozne, muselo by to byt len v ramci pisomnej dohody=dodatku k pracovnej zmluve? Cize nie som povinna na to pristupit?
3. Ak by som nepristupila k dohode podla bodu 2, mohol by ma prepustit z org.dovodov?
4. Ak bod 1 nie je mozny, mohol by nam to spravit ako 2 ciastocne pracovne pomery? po 4 hodiny...

Dakujem Vam za nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.