Zavrieť

Porady

Poistna udalost v ramci poistenia zodpovednosti - Alianz

Dobry den.
Kamaratovi u mna na navsteve som sposobil skodu na notebooku - nestastnou nahodou som potiahol sietovym kablom notebook, ten spadol na zem a je nutna oprava. Vec je ta ci v takomto pripade mam narok na plnenie od alianzu v ramci poistenia zodpovednosti za skodu sposobenu na cudzej veci.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Moja skúsenosť:
    Mám uzavretú poistku na dom v Allianzi a pri nej je pripoistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú inej osobe. Boli sme na návšteve u známych a môj syn rozbil drahú lampu. Riešili sme to cez tú poistku. Hneď na drýhý deň som zašla do poisťovne a vypísala tlačivo. Doporučili mi urobiť fotky a črepiny z lampy odložiť až do vyriešenia poistnej udalosti.Medzitým si to telefonicky overili aj u poškodeného-pýtali sa na okolnosti udalosti, či sa zhodujú s našou výpoveďou. Tak do 3 týždňov prišli peniaze na účet. Dôkazový materiál - fotky a črepiny neriešili.

    V obchode som zhodila vázu, ktorá sa rozbila. Zaplatila som ju, dostala bloček. Doma som napísala zápis o škode a dala potvrdiť predajni. V poisťovni som vypísala tlačivo o škode priložila zápis, bloček. Taktiež bez problémov vyplatili.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    neviem ako ostatní, ale nie som likvidátor Allianzu najlepšie si je pozrieť zmluvu, poistné podmienky a ak ti niečo nebude jasné, zavolať Allianzu a informovať sa, kto iný ti dá kompetentnejšiu odpoveď než oni...

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Presne tak ako píše mattto. Všetko závisí od zmluvy, ktorú máš uzavretú s poisťovňou, na čo všetko sa zodpovednosť za škodu vzťahuje a podmienky uplatenia si plnenia z poistnej zmluvy.

    Poistna udalost v ramci poistenia zodpovednosti - Alianz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.