Zavrieť

Porady

Ako zvolit predsedu rady?

...na zvolenie predsedu rady, zastupcu spravcu je potrebne zvolat schodzu? ....spravca tvrdil ze nie, ze si to medzi sebou v rade zvoli jeho zastupca..mne sa to nezda?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Hneď na začiatku nie je správne zadaná otázka. Treba si ujasniť osoby a postavenie. Na čele SVB je zhromaždenie, predseda spoločenstva ako štatutárny orgán, rada spoločenstva v zložení minimálne 3 ľudí. Rada spoločenstva je volená zhromaždením a musia to byť výlučne vlastníci bytov či nebyt. priestorov a je to kontrolný orgán. V niektorých spoločenstvách majú v Rade spoločenstva "vedúceho", ktorého volajú predseda rady. Toho však v žiadnom prípade nemožno zamieňať so zástupcom spoločenstva či predsedom spoločenstva. Viď podrobnosti §7c zákona o vlastníctve bytov.
    Práva a povinnosti zástupcu vlastníkov hľadaj v §8a ods. 5.
    Správcu ako takého nezastupuje nikto, on je povinný spravovať vás v zmysle zmluvy o výkone správy.
    Naposledy upravil peton : 15.03.12 at 19:17 Dôvod: gramatická chyba + doplnenie

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    potrebujete zvoliť predsedu rady? Veď máte predsedu a radu....napr. 3 člennú....u nás je to tak...

    pibuska je offline (nepripojený) pibuska

    pibuska
    mame predsedu , jeho zastupcaúkyna umrela a clenov....ako zvolit jeho zastupcu? aby disponoval uctom v pripade jeho choroby, umrtia? zvolanim schodze vlastnikov bytov? alebo len tak vrmaci stretnutia sa rady?



    tak by som to lepsie zformulovala...

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    Ja som predseda a iba ja môžem disponovať s účtom, všetko platím cez IB a tak isto ludia vkladajú na účet spoločenstva, preplatky uhrádzam späť vlastníkom bytov....do banky ani nechodím...a neviem si predstaviť že ešte niekto by mal moje prihlasovacie heslo a pin...ak by sa niečo stalo tak zhromaždenie niekoho zvolí a poverí , zapíše do uznesenia a zvolená a poverená osoba uznesenie odnesie do banky....a je aj predseda SVB !

    pibuska je offline (nepripojený) pibuska

    pibuska
    no lenze nas predseda nema net banking,lebo tomu nerozumie ako postarsi clovek a chodi 3-4krat do mesiaca do banky a jeho zastupca, kt. bude disponovat uctom sa zvolil len tak v ramci stretnutia dozornej rady.....mne sa to hned nezdalo !

    cize protizakonne zvoleny clovek?!

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    ja myslím že áno, kto je zodpovedný....a takýchto dôležitých veciach ako prístup k účtu by podľa mňa malo rozhodnúť zhromaždenie vlastníkov....

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    pibuska Pozri príspevok
    ...na zvolenie predsedu rady, zastupcu spravcu je potrebne zvolat schodzu? ....spravca tvrdil ze nie, ze si to medzi sebou v rade zvoli jeho zastupca..mne sa to nezda?!
    Bytový dom môže mať dva druhy správy domu. Ale môže mať len jednu z nich.

    Ak máte správu v súlade so zákonom 182/1993, § 7 až § 7d jedná sa o SVB, správu domu vykonáva predseda SVB, štatutár s ktorým vlastníci podpíšu zmluvu o SVB.

    Ak podľa § 8 až § 8b správu domu vykonáva právnická, alebo fyzická osoba s ktorou vlastníci bytov podpíšu zmluvu o výkone správy.

    V oboch prípadoch zmluvy by malo byť jasné ako postupovať keď sa z akýchkoľvek príčin rozhodnú vlastníci inak.

    V prípade úmrtia do troch dní by mal byť nebohý pochovaný, ale treba vybaviť isté náležitosti, aby mohol, alebo aby mohli pozostalí.

    V prípade, že nebohý bol poverený starať sa o majetok niekoho, ten niekto by mal tiež konať, v súlade s uvedeným zákonom a zvoliť si živú osobu na správu svojho majetku. Živú, neznamená živelnú, ktorá im bude pôsobiť v dome ako živel. Kriminálny.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Členovia rady si môžu sami zvoliť svojho predsedu. Od nich záleží aj to ako ta budú kontrolovať a aj kto bude mať ďalší podpisový vzor pre bankové operácie.
    Členov rady si predsa zvolili vlastníci bytov, tak načo ešte niekoho voliť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.