Zavrieť

Porady

Cestna dan

Potrebovala by som poradiť kupili sme v mesiaci 9/05 v Nemecku - úžitkový mercedes .
Až do dnešného dňa sa nam nepodarilo vybaviť naň Slovenske EVČ. Cestnú daň za toto vozidlo sme mali odviest aj ked sme auto nemohli pouzivat? Ako to je s DPH mohli sme si uplatniť?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DPH si môžete uplatniť len SR DPH, - samozdanenie?
    cestná daň = dnes už daň z motorových vozidiel zaplatíš po podani daňového priznania DMV, a to až po pridelení EČ. Auto zatiaľ nevyužívate na podnikanie, tak daň nie je potrebná.

    pongo je offline (nepripojený) pongo

    pongo
    aknel
    Potrebovala by som poradiť kupili sme v mesiaci 9/05 v Nemecku - úžitkový mercedes .
    Až do dnešného dňa sa nam nepodarilo vybaviť naň Slovenske EVČ. Cestnú daň za toto vozidlo sme mali odviest aj ked sme auto nemohli pouzivat? Ako to je s DPH mohli sme si uplatniť?

    dakujem
    DPH odvádzaš v mesiaci, keď došlo k uskutočneniu zdan. plnenia, t.j. kúpe vozidla (9/05). Spätný nárok na odpočet vzniká, keď máš doma všetky doklady o kúpe, teda včetne faktúry (zo zahraničia sa stáva, že príde o mesiac neskôr, ale môže to byť aj v tom istom mesiaci). DPH nemá podľa mňa nič spoločné s pridelením EVČ. To sa týka len dani z MV. Po pridelení EVČ môžeš auto zaradiť do užívania a začať používať. Do 15 dní si povinná podať a zaplatiť daňové priznanie k dani z motorových vozidiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.