Zavrieť

Porady

čerpadlo a filtre na pitnu vodu

Poprosim Vas .kto mate prehlad o ponornych čerpadlach do studne . Ide o studnu ktora bude služiť ako zdroj vody pre domacnosť. potrebujem vedieť ake čerpadlo je dobre a načo sa zamerať..Tiež prip. ake filtre sa daju použiť na skvalitnenie vody/ zmekčenie, rôzne filtracie a pod./
studna je hlboka cca 11-12m, od domu je vzdialena 20-21m
Takže: vyrobca, typ, ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    uff teda spravili z toho hotovu alchimiu ..môže to byť fajn len tej cenovej ponuky by som sa bal..No skusim kontaktovať a popytať sa ..predsa len je to dôležita vec mať kvalitnu vodu pre deti vdaka , zavolam tam a dam vedieť aj sem

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    nerezová ponorka na 230 V Sumoto, 80 - 100 l expanzná nádrž, priehľadný plastový filter na hrubé nečistoty a v prípade tvrdej vody elektromagnetický filter na začiatok, prípadne nechať v inštalácii miesto na drahší ionizačný filter na dodatočnú montáž.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    lapejko Pozri príspevok
    nerezová ponorka na 230 V Sumoto, 80 - 100 l expanzná nádrž, priehľadný plastový filter na hrubé nečistoty a v prípade tvrdej vody elektromagnetický filter na začiatok, prípadne nechať v inštalácii miesto na drahší ionizačný filter na dodatočnú montáž.
    bud prosim konkretnejši..kde na začiatok, ? pri vstupe do domu mysliš ? a ake filtre mysliš elektromag. a ionizačny / vyrobca /

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    220870 Pozri príspevok
    Síce to nemám doma ,ale chcete kvalitu odporúčam poštudovať túto firmu.http://www.waleon.eu/sk/produkty-domacnosti.php
    uf tak mam prve info. pre bežnu domacnosť cca 2000e . sice kvalita ale moje očakavania boli na asi tisicke ale dve ..to je teda dosť

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    mám studňu s podobnou hĺbkou a používam sigma čerpadlo
    http://www.sigmashop.cz/ponorna-cerp...080-kabel-25-m u nás stojí okolo 350€
    k nemu mám 150 litrovú expansku. Tlačí to k domu cca 30 metrov a v lete aj do záhrady cca50 metrov a bez problémov. neviem či má zmysel vyhadzovať za drahšie čerpadlo

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    ta cena 2000 ako som pisal nieje za čerpadlo ale za filtračny system , zmekčovanie, odstranenie hrub. neč. , železa a pod.

    čerpadlo a filtre na pitnu vodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.