Zavrieť

Porady

Dodatočne poskytnuté stravné lístky

Môžem dať do nákladov r. 2005 starvné lístky zamestnancov za rok 2005 aj v tom prípade, ak sme ich zakúpili a poskytli až v O1/2006? Ako to budem účtovať?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuzanavo
Môžem dať do nákladov r. 2005 starvné lístky zamestnancov za rok 2005 aj v tom prípade, ak sme ich zakúpili a poskytli až v O1/2006? Ako to budem účtovať?
Ak sa to týka JÚ tak nie , je to výdavok roku 2006 .

Myslím , že ani v PÚ nie , ale počkaj na vyjadrenie .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanavo
Môžem dať do nákladov r. 2005 starvné lístky zamestnancov za rok 2005 aj v tom prípade, ak sme ich zakúpili a poskytli až v O1/2006? Ako to budem účtovať?
Ak si ich zakúpila v roku 2006, tak v roku 2006 budeš o nákupe a predaji aj účtovať.
Doplním postup účtovania v roku 2006. Nákup straveniek 213AE/321AE.
Predaj 527/213,472/213.
Naposledy upravil Tweety : 06.02.06 at 10:19
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

zuzanavo
Môžem dať do nákladov r. 2005 starvné lístky zamestnancov za rok 2005 aj v tom prípade, ak sme ich zakúpili a poskytli až v O1/2006? Ako to budem účtovať?
úprimne sa priznám že moc dobre nerozumiem otázke.
POskytnúť v 01/2006 na r.2005?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lenuška
úprimne sa priznám že moc dobre nerozumiem otázke.
POskytnúť v 01/2006 na r.2005?
Ja Ti vysvetlím ako to chápem ja , v roku 2006 zakúpili stravné poukážky pre zamestnancov . Títo zamestnanci mali na tieto stravne nárok v roku 2005 , ale firma ich zakúpila neskôr .Je to nárok zamestnancov v roku 2005 , ktorý firma splnila až v roku 2006 . Čiže je to výdavok roku 2006.
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Zamestnanci mali v roku 2005 nárok na stravné lístky, ale keďže firma nemala peniaze, nakúpila lístky až v januári 2006 a spätne im ich poskytla. Účtujeme v podvojnom účt.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zuzanavo
Zamestnanci mali v roku 2005 nárok na stravné lístky, ale keďže firma nemala peniaze, nakúpila lístky až v januári 2006 a spätne im ich poskytla. Účtujeme v podvojnom účt.
Takže príspevok č. 3 od Twetty
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanavo
Zamestnanci mali v roku 2005 nárok na stravné lístky, ale keďže firma nemala peniaze, nakúpila lístky až v januári 2006 a spätne im ich poskytla. Účtujeme v podvojnom účt.
Chcem sa opýtať, to za celý rok?, alebo iba december?
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Ono je to tak, že sme mali tie lístky požičané od inej firmy na mesiace 10-12/2005 a v januári sme im ich vrátili.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanavo
Ono je to tak, že sme mali tie lístky požičané od inej firmy na mesiace 10-12/2005 a v januári sme im ich vrátili.
A ako ste potom účtovali výdajky za vydané stravenky?
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Zatiaľ sme o výdaji neúčtovali nijak.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanavo
Zatiaľ sme o výdaji neúčtovali nijak.
Ak máte výdajky za predaj, tak by som to čerpanie straveniek naúčtovala . A na konci roka by som zaúčtovala cez nevyfakturovanú dodávku ich nákup.
0 0
kikaa kikaa

kikaa je offline (nepripojený) kikaa

Prosím o radu. Pre SZČO a pre zamestnancov sme kúpili stravné lístky 03.02.2006 . Tieto stravné lístky sú za január a február.(účtujeme v PÚ)
V denníku SME z 31.01.2006 som sa dočítala: že náklady za jedlo nie je možné preukazovať spatne, ak si niekto napr. kúpi lístky až vo februári, nemôže si dať do daňového priznania za január.
ďakujem kikaa
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kikaa
Prosím o radu. Pre SZČO a pre zamestnancov sme kúpili stravné lístky 03.02.2006 . Tieto stravné lístky sú za január a február.(účtujeme v PÚ)
V denníku SME z 31.01.2006 som sa dočítala: že náklady za jedlo nie je možné preukazovať spatne, ak si niekto napr. kúpi lístky až vo februári, nemôže si dať do daňového priznania za január..akujem kikaa
Nech Ťa nemýli chybný článok, treba sa držať zákona o dani z príjmov. Ten o niečom takom nehovorí. Ak je to v účtovnom období, tak sa môže aj spätne.
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Tweety
Ak máte výdajky za predaj, tak by som to čerpanie straveniek naúčtovala . A na konci roka by som zaúčtovala cez nevyfakturovanú dodávku ich nákup.
Vďaka za radu, urobím to tak.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zita5
Ja Ti vysvetlím ako to chápem ja , v roku 2006 zakúpili stravné poukážky pre zamestnancov . Títo zamestnanci mali na tieto stravne nárok v roku 2005 , ale firma ich zakúpila neskôr .Je to nárok zamestnancov v roku 2005 , ktorý firma splnila až v roku 2006 . Čiže je to výdavok roku 2006.
Podľa môjho názoru: v PÚ je to v r. 2005 záväzok voči zamestnancom; rovnako je to náklad r. 2005 - len výdaj r.2006.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

liba2
Podľa môjho názoru: v PÚ je to v r. 2005 záväzok voči zamestnancom; rovnako je to náklad r. 2005 - len výdaj r.2006.
O záväzku nemohli účtovať, pretože nemali faktúru za nákup, oni si tie stravenky, ktoré dali zamestnancom požičali od inej firmy.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Fajn , ale ja mám opačný prípad , keď som kúpila stravné lístky v mesiaci december 2005 už aj za január 2006. Môžem dať stravné lístky za január do nákladov / výdavkov ovplyvňujúcich základ dane/ roka 2005 alebo až na rok 2006?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

IVEB
Fajn , ale ja mám opačný prípad , keď som kúpila stravné lístky v mesiaci december 2005 už aj za január 2006. Môžem dať stravné lístky za január do nákladov / výdavkov ovplyvňujúcich základ dane/ roka 2005 alebo až na rok 2006?
FA ZA NáKUP NAúčTUJEš 213/321. Do roku 2005 naúčtuješ len predaj za december, predaj v januári do roku 2006.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Vďaka , predpokladám , že tento postup platí aj v JÚ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzanavo
Ono je to tak, že sme mali tie lístky požičané od inej firmy na mesiace 10-12/2005 a v januári sme im ich vrátili.
Príjem vypožičaných straveniek treba zaúčtovať ako príjem cenín - oproti záväzok voči firme, kt. ich poskytla. Výdaj zamestnancom tak ako iný výdaj v iných mesiacoch.
V januári nákup straveniek ako príjem a výdaj ako splnenie záväzku voči inej firme. V každom prípade ide o náklad r. 2005.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať