Zavrieť

Porady

Ako vyplatiť odmenu zamestnancov mimo prac. pomeru, ked žiadnych zamestnancov nemáme?

Dobrý deň,
sme občianske združenie študentov realizujúce rôzne formy podpory neformálneho vzdelávania pre študentské rady, nie sme platca DPH. Prvý krát sme získali grantovú dotáciu MŠVVaŠ SR. Nemáme žiadnych zamestnancov a nikdy pred tým sme nezamestnávali študentov. V dotácii máme priznanú položku odmeny zamestnancov mimopracovného pomeru: 500EUR.


Ministerstvo nám odporučilo minúť tých 500 EUR formou dohody o brig. práci študentov pre našich dobrovoľníkov. Mám približne naštudovaný § 227, § 228 Zákonník práce, kde sa DBPŠ spomína.

Avšak žiaľ kedže nemáme predchádzajúce skúsenosti s akoukoľvek formou zamestnania, chcel by som sa informovať aký je postup. Je potrebné prihlásenie do SP aj daňový úrad? Napriek tomu, že sme občianske združenie, nemáme žiadnych zamestnancov a nie sme ani platca DPH,?

Ide nám prioritne o prácu s mládežou, sami študenti pomáhame študentom pri odovzdávaní poznatkov z neform. vzdelávania. Sme dobrovoľníci a študenti, robíme to vo voľnom čase a akákoľvek byrokracia nám berie čas, ktorý chceme venovať samotným študentom.

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
o.z. Stredoškolská študentská únia Slovenska
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    musíte si splniť povinnosť ohlásiť na DU príjem zo závislej činnosti
    a prihlásiť závod i zamestnancov na SP....a samozrejme viesť mzdovú evidenciu....

    ŠUSKA je offline (nepripojený) ŠUSKA

    ŠUSKA
    Ďakujeme veľmi pekne za informáciu. Ako som pochopil, postup je teda nasledovný:
    1, prihlásiť združenie a dobrovoľníkov, ktorým bude vyplatená odmena formou DBPŠ na SP
    2, ohlásiť povinnosť na DU
    3, viesť mzdovú evidenciu

    Znie to veľmi komplikovane na naše združenie a na fakt, že to všetko robím vo svojom voľnom čase popri štúdiu a práci, rozmýšľam nad tým, že radšej nevyužijeme dotáciu na odmeny ak je to príliš zložité.

    Viete mi preto prosím poradiť, ako presne postupovať v tých troch hore uvedených krokoch (ak sú správne)? Či je to také odborne zložité ako sa zdá, alebo to zvládnu aj úplný laici bez akýkoľvek skúseností ako sme my?

    Ďakujeme.

    Ako vyplatiť odmenu zamestnancov mimo prac. pomeru, ked žiadnych zamestnancov nemáme?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.