Zavrieť

Porady

DzP FO - mam podat danove priznanie? Prosim o radu

Ahojte,
chcem vás poprosiť o radu, či mám podať daňové priznanie na daň z príjmu. Celý rok 2011 som robila u jedného zamestnávateľa, momentálne nepracujem. Jedna známa mi to rátala, vraj mi vychádza nedoplatok 0,02€ a teda že daňový úrad by mi to ani nebral do úvahy, lebo do určitej sumy, tuším okolo 3€ sa to vraj nerieši.
Úhrn mojich príjmov bol 9001,46€, poistné 1205,95€, čiastkový základ dane 7795,51€, úhrn preddavkov na daň 804,85€. Neuplatňujem si zamestnaneckú prémiu, ani bonus na deti, manžela nemám. Vie mi prosím niekto kompetentný povedať, či naozaj netreba podať priznanie práve z uvedeného dôvodu, ktorý mi povedala známa? Ďakujem pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Doplním,
    máš povinnosť podať DP lebo tvoj príjem bol vyšší ako 1779,65 eur.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dida46 Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem vás poprosiť o radu, či mám podať daňové priznanie na daň z príjmu. Celý rok 2011 som robila u jedného zamestnávateľa, momentálne nepracujem. Jedna známa mi to rátala, vraj mi vychádza nedoplatok 0,02€ a teda že daňový úrad by mi to ani nebral do úvahy, lebo do určitej sumy, tuším okolo 3€ sa to vraj nerieši.
    Úhrn mojich príjmov bol 9001,46€, poistné 1205,95€, čiastkový základ dane 7795,51€, úhrn preddavkov na daň 804,85€. Neuplatňujem si zamestnaneckú prémiu, ani bonus na deti, manžela nemám. Vie mi prosím niekto kompetentný povedať, či naozaj netreba podať priznanie práve z uvedeného dôvodu, ktorý mi povedala známa? Ďakujem pekne!
    Áno, máš povinnosť podania DP.

    DzP FO - mam podat danove priznanie? Prosim o radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.