Zavrieť

Porady

RZD a praca v CR

Ahojte vsetci.
Mam problem s rocnym zuctovanim dane. V roku 2005 som pracoval prve 4 mesiace na Slovensku a od maja pracujem v CR. Zaujimalo by ma, ako mam postupovat pri zuctovani dane. Vobec sa v tom nevyznam.
Potvrdenie o zuctovani zo Slovenska mam.
Rozpraval som sa o tomto probleme z jednym znamym a on mi povedal, ze ked uz potvrdenie o zuctovani na SK mam, tak si este opytam potvrdenie o zuctovani v CR a tieto dve potvrdenia prilozim k danovemu priznaniu, ktore podam na SK. Danove priznanie v CR podavat nebudem.
Je to spravne? Ak sa mylim, prosim Vas o postup, ako postupovat (pre niekoho, co do toho vobec nerozumie).
Dik moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    aRKey
    Ahojte vsetci.
    Mam problem s rocnym zuctovanim dane. V roku 2005 som pracoval prve 4 mesiace na Slovensku a od maja pracujem v CR. Zaujimalo by ma, ako mam postupovat pri zuctovani dane. Vobec sa v tom nevyznam.
    Potvrdenie o zuctovani zo Slovenska mam.
    Rozpraval som sa o tomto probleme z jednym znamym a on mi povedal, ze ked uz potvrdenie o zuctovani na SK mam, tak si este opytam potvrdenie o zuctovani v CR a tieto dve potvrdenia prilozim k danovemu priznaniu, ktore podam na SK. Danove priznanie v CR podavat nebudem.
    Je to spravne? Ak sa mylim, prosim Vas o postup, ako postupovat (pre niekoho, co do toho vobec nerozumie).
    Dik moc.

    je to správne!! DP si podáš u nás.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Z Čiech si vypýtaj: Potvrzení o zdanitelné mzde ze závisle činnosti za rok 2005, tam budeš mať všetko porozpísované - hrubá mzda, poistné, daň, prepočítaš si to kurzom na slovenské, v DP to pripočítavaš k hrubej mzde zo Slovenska a daň vypočítanú v Čechách si započítaš tu na Slovensku. V DP to máš všetko rozpísané, kde máš čo písať, ak nebudeš vedieť, ešte sa ozvi.Adula.

    aRKey je offline (nepripojený) aRKey

    aRKey
    Uz mi je to jasnejsie, len este stale nechapem, preco mam podat DP na SK a nie v CR. Nemal by som podat DP aj v CR?
    Budem musiet davat DP na SK dovtedy, pokial nebudem mat v CR trvaly pobyt?
    Este k tomu prepocitavaniu kurzu. Mam to prepocitavat priemernym rocnym kurzom aj ked som v CR az od maja?
    DP budem vypisovat po prvykrat v zivote, tak mi drzte palce, nech sa z toho vysomarim :-)
    Dakujem Vam za rady.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Prečítaj si
    Zmluva
    medzi Slovenskou republikou a Českou republikou o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňovému úniku v odbore daní z príjmov a z majetku
    (Oznámenie č. 238/2003 Z. z.). Hlavne čl. 4 a čl. 14.

    a tému
    http://www.porada.sk/t18862-dp-typu-a-a-prijmy-z-eiech.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.