Zavrieť

Porady

Príjem v UK a daňové priznanie.

Dobrý večer. Chcel by som sa spýtať ako sa vyplňuje DP ak celý rok 2011 pracoval v Anglicku.
Mám pred sebou 12 výplatných pások. na tom sú sumy v librách. Treba ich najprv prepočítať, ale s akým kurzom???
Podáva sa DP typu A???
U nás nie sú žiadne odvody.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Rudi26 Pozri príspevok
    Dobrý večer. Chcel by som sa spýtať ako sa vyplňuje DP ak celý rok 2011 pracoval v Anglicku.
    Mám pred sebou 12 výplatných pások. na tom sú sumy v librách. Treba ich najprv prepočítať, ale s akým kurzom???
    Podáva sa DP typu A???
    U nás nie sú žiadne odvody.
    ďakujem
    Oznám DU (na predpísanom tlačive) termín na predlženie lehoty na podanie DP (môžeš až do 30.9.)
    DP môžeš robiť z výplatných pások, ale radšej počkaj na sumár, ktorý v UK vystavujú okolo marca-apríla.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ja osobne robím anglické DP že používam výplatnú pásku 1. z januára, kde si opdčítam už príjem za január, potom nasčítaciu koncom marca,alebo úplný zač. apríla podľa dátumu a poslednú decembrovú
    z predmetného roku - posčítavam, upravím priemerným ročným kurzom a nikdy som nemala problém

    majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

    majka 62
    http://www.pracavonku.sk/05urady-v-a...-anglicku.html

    tu nájdeš podrobný návod na vyplnenie daňového priznania aj návod na prepočet libier.
    Pripájam sa k názoru v predošlom príspevku, keď požiadaš o predľženie lehoty na podanie daňového priznania (z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že väčšinou vyhovejú) - máš kopec času si to v kľude vypracovať a doložiť všetky potrebné prílohy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majka 62 Pozri príspevok
    http://www.pracavonku.sk/05urady-v-a...-anglicku.html

    tu nájdeš podrobný návod na vyplnenie daňového priznania aj návod na prepočet libier.
    Pripájam sa k názoru v predošlom príspevku, keď požiadaš o predľženie lehoty na podanie daňového priznania (z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že väčšinou vyhovejú) - máš kopec času si to v kľude vypracovať a doložiť všetky potrebné prílohy.
    Majka, o predlženie lehoty sa už nežiada, len DU oznamuje - na predpísanom tlačive.
    majka 62 áno, súhlasím, neuvedomila som si, ďakujem za upozornenie

    Rudi26 je offline (nepripojený) Rudi26

    Rudi26
    Anik Pozri príspevok
    ja osobne robím anglické DP že používam výplatnú pásku 1. z januára, kde si opdčítam už príjem za január, potom nasčítaciu koncom marca,alebo úplný zač. apríla podľa dátumu a poslednú decembrovú
    z predmetného roku - posčítavam, upravím priemerným ročným kurzom a nikdy som nemala problém

    A aké tlačivo vyplnaš??? Ja mám všetky výplatné pásky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Rudi26 Pozri príspevok
    A aké tlačivo vyplnaš??? Ja mám všetky výplatné pásky.
    A-čko, uplatníš metodu vyňatia príjmov.

    Príjem v UK a daňové priznanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.