Zavrieť

Porady

Konatel s.r.o

Dobry den.
Je niekde urcene aku mzdu bude dostavat konatel s.r.o, ked je v nej zamestnany na zmluvu? Moze mu byt vyplateny takmer cely zisk firmy? Aky je rozdiel medzi zdanovanim platu konatela a spolocnikov, ked konatel je slovenskej narodnosti a spolocnici rakuskej.? Mozu spolocnici zisk z s.r.o vyuzit na osobne ucely, ale musia investovat do firmy na Slovensku? A este malickost...zdanuje sa nieco dvojmo, ak ide o Rakuskych spolocnikov...? Niekde som citala, ze odmeny spolocnikov sa po zdaneni este raz zdanuju o nejakych 15 %.. ??? PROSIIIIM...POMOOOOC.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    máš veľa otázok, a zrejme si nečítala žoadne príspevky na túto tému - takže trochu pohľadaj, poštuduj a opýtak sa konkrétne ak niečomu nebudeš rozumieť.
    pre začiatok
    odmena, mzda - nákladová položka
    zisk - podiel na zisku patrí spoločníkom nie konateľom /ale môžu dostať aj konatelia podiel na zisku/
    výška odmien nie je určená zákonom.

    aishinka je offline (nepripojený) aishinka

    aishinka
    Praveze som citala vela clankov,ale vsetky tohto diskusneho typu a nevyznam sa v nich. Mohli by ste mi poradit stranku, kde je s.r.o podrobne rozpisane...? Od zalozenia cez vedenie s.r.ocky, zdanovanie a pod.? Hlavne by som rada niekde nasla nieco o zahranicnych spolocnikoch,ci sa nieco meni v ich pripade, co sa delenia zisku tyka a zdanovania. To by mi velmi pomohlo. A co znamena, ze podiely zisku sa podla zakona zdanuju osobitnou sadzbou 15% ? (delenie zisku s.r.o). Mysli sa tym uz zdaneny cisty zisk alebo hruby..? (Ja som biologicka a tlmocnicka, v tejto teme som uplny zaciatocnik, pomohla by stranka pre ''dummies'' )

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    aishinka Pozri príspevok
    Praveze som citala vela clankov,ale vsetky tohto diskusneho typu a nevyznam sa v nich. Mohli by ste mi poradit stranku, kde je s.r.o podrobne rozpisane...? Od zalozenia cez vedenie s.r.ocky, zdanovanie a pod.? Hlavne by som rada niekde nasla nieco o zahranicnych spolocnikoch,ci sa nieco meni v ich pripade, co sa delenia zisku tyka a zdanovania. To by mi velmi pomohlo. A co znamena, ze podiely zisku sa podla zakona zdanuju osobitnou sadzbou 15% ? (delenie zisku s.r.o). Mysli sa tym uz zdaneny cisty zisk alebo hruby..? (Ja som biologicka a tlmocnicka, v tejto teme som uplny zaciatocnik, pomohla by stranka pre ''dummies'' )
    taketo sumarne informacie sa poskytuju na komercnej baze - google ti nejake publikacie urcite vyhlada
    ciastocne odpovede najdes aj tu na porade vyhladavanim pomocou klucovych slov

    ale urcite odporucam prestudovat aj zakony - napr. zakon o dani z prijmov (link mas dole na tejto stranke)
    Naposledy upravil avalik : 09.03.12 at 22:01

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aishinka Pozri príspevok
    Praveze som citala vela clankov,ale vsetky tohto diskusneho typu a nevyznam sa v nich. Mohli by ste mi poradit stranku, kde je s.r.o podrobne rozpisane...? Od zalozenia cez vedenie s.r.ocky, zdanovanie a pod.? Hlavne by som rada niekde nasla nieco o zahranicnych spolocnikoch,ci sa nieco meni v ich pripade, co sa delenia zisku tyka a zdanovania. To by mi velmi pomohlo. A co znamena, ze podiely zisku sa podla zakona zdanuju osobitnou sadzbou 15% ? (delenie zisku s.r.o). Mysli sa tym uz zdaneny cisty zisk alebo hruby..? (Ja som biologicka a tlmocnicka, v tejto teme som uplny zaciatocnik, pomohla by stranka pre ''dummies'' )
    to mi potom pripomínaš niekoho, kto sa zaujíma, ako sa vyoperuje slepé črevo, alebo postaví dom, alebo opraví tlmič v aute, alebo.......
    skráka si mimo oboru, ktorý sa roky študuje a následne roky ďalším štúdiom udržiava v prehľad v legislatve a zmenách.
    15% sa zmenilo na 19%.

    aishinka je offline (nepripojený) aishinka

    aishinka
    Ved ja viem ,ze som mimo odboru...inak by som asi nehladala stranku s nazvom porada Priatel ide zalozit s.r.o na Slovensku, je rakuskeho obcianstva a ja potrebujem pozistovat tie hlavne veci, aby sme do toho nesli uplne ako teliatka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.