Zavrieť

Porady

Zubár-ceny

Ahojte.
Mala by som otázku ohľadom ceny zákrokov u zubárov v okolí Senca.
Minulý rok som nebola a mám zlomený zub,najprv mi s neho vypadla blomba a potom sa mi aj zlomil ,asi mi ho budú trhať,no neviem čo ma to bude stáť. Som po materskej a momentálne bez práce tak peňazí je pomenej.
Ďakujem za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    plomba.....

    ak si nebola na preventívnej prehliadke, budeš si výkony platiť všetko sama, lekárovi nezaplatí ZP nič....takže stačí už iba cenník stomatologickej amnulancie naštudovať.......

    ZoraŽ je offline (nepripojený) ZoraŽ

    Matka krasneho syna Daniela (3rôčky) ...viac ZoraŽ
    Vraj by som mala ísť na preventívku a objednať sa ešte raz,no pôjdem zajtra a ak sa bude dať nech mi ho vytrhne hneď.Snaď to bude do 20eur max.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    celý tento rok ťa zubné ošetrenie bude stáť dosť....až budúci ti ho začne ZP čiastočne uhrádzať.....

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ak pri preventívnej prehliadke mi zistí stomatológ kaz, doplácam niečo? Ja som pri preventívke platila za plombu 20EUR / chodím pravidelne na prehliadky/. Čo mi vlastne prepláca poisťovňa , ak na tie prehliadky chodím ?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    škoda trhať zub,ak sa dá zaplombovať a dorobiť......ale vytrhnutie asi bude lacnejšie....nezabudni,že ak si tam nedáš urobiť náhradu,zuby sa postupne "roztiahnu",zmenia polohu...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    čo ti prepláca? ZP má svoj cenník za bod.....ten preplatí ambulancii, ak má vyššiu cenu lekár, tento rozdiel doplácaš......

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    IVEB Pozri príspevok
    Ak pri preventívnej prehliadke mi zistí stomatológ kaz, doplácam niečo? Ja som pri preventívke platila za plombu 20EUR / chodím pravidelne na prehliadky/. Čo mi vlastne prepláca poisťovňa , ak na tie prehliadky chodím ?
    Preventívka je zadarmo,takže za zistenie neplatíš nič.Presné sumy neviem,to si zistíš priamo v poisťovni,ale zubár by to mal povedať,ak sa ho opýtaš.Ja mám Union,za blombu platím cca 15 euro

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Zdravím, pozeral som po nete všetky možné ambulancie a sročky na zuby, ide o možno 4 implatáty a mostík. Zaujímalo by ma, či sa oplatí zaťažovať sa vyhľadávaním ambulancie, ktorá má zmluvu s poisťovňou. V tých súkromných bez zmluvy s poisťovňou ma to vyjde na cca 3000 až 4000 eur. Neviem zistiť, koľko by ma to vyšlo u zazmluvneného.
    Nemáte takéto poznatky?
    Ďakujem

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ako to že preventívne prehliadky sú zadarmo? Ja mám poisťovňu Dôveru a platila som 20 €.

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    hubatá Pozri príspevok
    Ako to že preventívne prehliadky sú zadarmo? Ja mám poisťovňu Dôveru a platila som 20 €.
    Preventívna prehliadka je zadarmo. Máš na ňu nárok zo zákona. U zubárov raz ročne. U praktických lekárov raz za dva roky. Na tých 20€ sa spýtaj svojho zubára.

    majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

    majka 62
    Chcem sa spýtať, či nemáte skúsenosť s tým, ako postupovať v prípade keď súkromný stomatológ nemá zmluvy so zdravotnými poisťovňami a chodíte pravidelne na preventívnu prehliadku 2x do roka, dentálnu hygienu a všetko čo je potrebné, skúšali ste niekedy požiadať zdravotnú poisťovňu o preplatenie preventívnej prehliadky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.